Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Fotografia
Kraków - rynek

Atrakcyjne stare zdjęcia Krakowa

Wszyscy mający doświadczenie fotografowie, również amatorzy dopiero zaczynający swój fach, powinni znać historię fotografii. Jest to mocno związane z poznawaniem interesujących historii kolejnych miast. W Polsce możemy wymienić sporo niezwykłych pereł, które zostały uwiecznione na zdjęciach.
zdjęcie

Metody realizowania fotografii lotniczych

Fotografia lotnicza to bardzo ogólne określenie. Prawdę powiedziawszy nie istnieje jednoznaczna definicja określająca ten rodzaj fotografii. Technicznie sprawę biorąc są to zdjęcia z powietrza uzyskane za pomocą nie tylko satelity czy aeroplanu, helikoptera ale również każdego innego instrumentu potrafiącego sfotografować ziemię z dużej odległości.
Fotograf w pracy

Jakie trendy są popularne w fotografii?

Niskie ceny lustrzanek oraz brak konieczności kupowania filmów spowodowały, że fotografia stała się dostępna dla mas. Nie poszło to w parze z jakością fotografii. Jak mówi nam Ania, pracująca w studio fotograficznym, nadal jest zapotrzebowanie na profesjonalne sesje zdjęciowe w Warszawie. Firmy czy zwykli ludzie potrzebują fotografa z umiejętnościami, który zrobi fotografie o jakie im chodzi. Jak więc wygląda obecny rynek profesjonalnej fotografii i na co jest zapotrzebowanie?
fotografia

W co wyposażyć nowoczesne studio fotograficzne?

W XXI wieku fotografia jest tak bardzo powszechna, praktycznie nie zauważalna. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy w kieszeni ma małe cudo, którym może uwiecznić imieniny u cioci, jak też każdą inną uroczystość za pomocą przyciśnięcia przycisku. Pewnie większość z nas właśnie tak robi. Ale w pewnym momencie przygody z fotografią być może zatęsknimy za tradycyjną fotografią, wymagającą ale za to romantyczną. Jeżeli taka tęsknota, taki pragnienie dawnych czasów się w nas pojawia, jeśli zachwyci nas to zajęcie, musimy zadać sobie kardynalne pytanie: jaki sprzęt zakupić, czy wystarczy nam zwyczajny sprzęt po dziadku (pamiętający wiele), czy nowe, połyskujące, pachnące nowością współczesne urządzenie?
aparat

Fotki to wspaniała pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku czy powiedzmy z komunii

Okazji ku temu, aby zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia człowiekowi zapewne wpadają tysiące fotkowych idei. Wszystko fajnie, lecz pamiętajmy o jednym: tylko powyżej przeciętnej aparaty faktycznie mogą robić fotografie, które są interesujące, godne wywołania. Wyśmienita marka to bez cienia wątpliwości nikon d5100 18 105 mm - można powiedzieć, że na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod każdym względem najbardziej kapitalne. Chociaż wiadoma sprawa, iż opinia na temat Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.
obiektyw

W jaki sposób zacząć przygodę z fotografią?

Z całą pewnością każdy z czytelników tego artykułu zna tego człowieka, który kocha fotografię, a do tego otworzył sobie na Facebooku konto typu Adam Nowak Photography. No cóż, taka moda. Jeżeli zdjęcia są piękne to warto utrzymywać z owym człowiekiem kontakt, bo w końcu to ze wszech miar ważne, aby mieć w swoim albumie udane zdjęcia ślubne. To naturalnie wyłącznie taki przykład! Zastanówmy się co trzeba robić, aby nigdy nie przeoczyć swojego talentu. Bo kto wie, może jedna z osób, które teraz zapoznają się z tym tekstem, posiada znaczne umiejętności, ale nie za bardzo to wszystko wie?
Obiektyw, fotografia

Popularne aparaty Canon i Nikon

Czy najpewniej nabyć niedrogi, ale nie w pełni sprawdzający się aparat cyfrowy, czy też cenioną lustrzankę? Aparaty bywają najróżniejsze, dlatego też pozyskanie dla przykładu podstawowych informacji o ich typach może zająć dużo czasu.
dziecko

Nietypowe fotografie z dziećmi

Można wprost spostrzec, nawet, kiedy nie ma się nazbyt dużo wspólnego z taką wyspecjalizowaną branżą jak fotografia, że wyłania się coraz więcej zdjęć z dziećmi. I nie są to fotografie standardowe, ale faktycznie bardzo oryginalne. Te, po których natychmiastowo będzie okazja dostrzec, iż dla wykonujących je fotografów są czymś więcej niż tylko zwykłym zdjęciem. Widać, że ludzie je robiący to artyści, jacy własną pracę uważają za wyzwanie.
Fotografia

Doświadczony fotograf poszukiwany

W naszych czasach wygląd jest bardzo ważny. Na co dzień jesteśmy zalewani z każdej ze stron kolorowymi pisemkami, a tam czekają na nas wyretuszowane zdjęcia gwiazd. Moda na atrakcyjny wygląd ciągle trwa oraz na pewno szybko się nie zmieni. Stąd też bardzo dobry fach w dzisiejszychczasach to fotograf.
profesjonalna sesja

Umów się na dziecięcą sesję

Podobno z rodziną najlepiej można wyjść tylko na zdjęciu. Trzeba w takim razie zatroszczyć się o jak najlepszą fotografię. Sesje to nie tylko spotkania z modelkami, może więc warto zorganizować rodzinne spotkanie z profesjonalnym fotografem.
1 2 3 4