Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Popularne aparaty Canon i Nikon

Czy lepiej nabyć niedrogi, ale nie w pełni godny zaufania aparat cyfrowy, czy też docenianą lustrzankę? Aparaty zdarzają się najróżniejsze, toteż pozyskanie przykładowo podstawowych informacji o ich typach może zająć wiele czasu.

Obiektyw makro
Dlatego też doskonałym pomysłem przed wybraniem się na zakupy okazuje się zazwyczaj zaznajomienie się z obecnymi trendami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy pewne inne modele, jakie dziś są już nieczęsto używane?

Nikon to aparat przeznaczony głównie dla profesjonalistów i osób zaawansowanych w fotografii. Na pewno jego zaletą jest bardzo czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego sprzętu wykonywanie dobrych seryjnych zdjęć, i – jak większość fachowych lustrzanek – posiada stabilizację obrazu i wygodny, niemały ekran. Możliwe jest również wprowadzanie krótkich notatek do zrobionych zdjęć, co bywa nieodzowne przy zdjęciach na zamówienie, chociażby portretowych. Wymarzony aparat to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje i warunki atmosferyczne daje możliwość uchwycić na zdjęciu naprawdę ważkich momentów z życia każdej osoby, czy też znakomicie sfotografować przykładowo przepiękne krajobrazy miejskie oraz górskie. Ten model Nikona naprawdę spełnia te warunki.

Z kolei Lustrzanka Nikon D800 Body to model nie tylko dla fotografów zawodowych, ale też artystycznych, a zwłaszcza do fotografii ulicznej i sportowej. Posiada ogromną matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co nieraz okazuje się konieczne podczas ekspozycji artystycznych zdjęć. To aparat wyjątkowo szybki i stabilny, o wysokim ISO, i znakomitej migawce – możliwy najkrótszy czas to 1/8000 sekundy, co jest niebywałą gratką dla fotografów sportowych. W poszukiwaniu innych cech mogą odnaleźć internauci czy użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni też powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Może zainteresują ciebie także

Gdzie można zamówić profesjonalne obiektywy jako prezent świąteczny

Obiektyw, fotografia
Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania najbliższych prezentami. Kupienie najlepszego prezentu dla miłośnika fotografii to bardzo trudne zadanie. Komplet dodatków do aparatu fotograficznego jest dobrym prezentem, w skład takiego kompletu mogą wchodzić akcesoria czyszczące, filtry do obiektywów, plecak bądź pokrowiec na aparat i dużo innych. Idealnym podarunkiem dla takiej osoby jest jednak nowy obiektyw do najlepszego aparatu. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów obiektywów w różnych kategoriach cenowych, grunt to dokonać właściwego wyboru.


Canon także specjalizuje się w wytwarzaniu profesjonalnych aparatów. Do na pewno godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II. Jest to model nieco bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale też - okazje na fotografia noworodkowa poznań więcej pod tym linkiem - kręcenie filmów Full HD. Światłoczuła matryca sprawia, że robienie zdjęć przy słabym świetle nie jest ciężkim wyzwaniem., a fotografie mają względnie niewiele zakłóceń. Dlatego też to świetny model na zdjęcia imprezowe i reporterskie. Przyjazny interfejs powoduje, że amatorski użytkownik łatwo opanuje tajniki dobrej fotografii. Lustrzanka Canon EOS 700D czarny 18-55 mm to aparat, w którym najbardziej jest doceniana wierność barw, prosty interfejs, oraz duża lekkość jak na lustrzankę. To aparat wybornie nadający się do każdych warunków pogodowych – producent zadbał o ruchomy ekran, co bywa nadzwyczaj nieodzowne przy robieniu zdjęć pod światło. Spora jakośc tego aparatu zapewnia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarazem amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają własną przygodę z fotografią, jak i specjaliści w tej dziedzinie.
19-09-14 07:07:03