Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Własne hobby to okazja na bardziej ciekawe życie. Spróbujmy w sobie znaleźć pasję

Tak jak czasem donoszą najnowsze badanie oddawanie się pasji to przepis na bardziej interesujące życie. Nic w tym dziwnego, lecz na początekmusimy zapytać sami siebie, czym to zjawisko jest. Pasja to część umysłu, niezwykła potrzeba gromadzenia czegoś, kolekcjonowania, pogłębiania wiedzy na określony temat. Badacze nie są zgodni z czego to wynika. Być może pragniemy, żeby nasze życie było bardziej ciekawe, a może po prostu bez pasji nie jesteśmy osobami za jakie się uważamy.

zdjęcia nad morzem
duża liczba osób uprawia na przykład fotografię. Zdecydowana większość robi to niezawodowo, ale nie oznacza to, że po macoszemu. Odpowiada za to prawdziwa pasja. Fotografia to sposób opowiadania o świecie, a każdy robi to tak jak widzi. Zdjęcie jednej osoby będzie zupełne inne niż drugiej. Technikarobienia zdjęć i temat zdjęć to sprawa zgodna z indywidualnymi upodobaniami. Jedna osoba woli robienie zdjęć przyrody, druga zaś woli robić zdjęcia ludziom. Nie ma też jedynego i skutecznego sposobu na takie zdjęcia, o których można powiedzieć, że jest w nich większa pasja. A tutaj znajdują się rzeczy przydatne każdemu fotografowi: polecane osłony na obiektywy.

Możemy oczywiście dostrzec, że dana fotografia jest lepsze pod względem technicznym (zobacz: tutaj zobaczysz dużo więcej), gdyż wpływ na to ma nasz stopień zaawansowania. Nie można zaś powiedzieć, że zdjęcia gorszej jakości to brak zaangażowania i brak pasji. Często zdjęcia słabsze pod względem jakości, dodatkowo zrobione telefonem komórkowym albo smartfonem, to prawdziwe perełki. Wiadomym jest, że najlepsze to te zdjęcia, za którymi przemawia jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy uniwersalne, które zapadają nam w pamięć, z którym możemy się identyfikować, podobnie jest z fotografią|. Niektóre fotografie są cenniejsze niż tysiąc słów.

Z reguły to przy większości fotografii słowa są zbędne, gdyż tylko mogą przeszkadzać w odbiorze, popsuć to, co naprawdę czujemy i widzimy na danym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne trafiają do największej grupy ludzi, nie trzeba ich podpisywać, ważne, że poruszają, oburzają czy skłaniają do refleksji. Taka pasja potrafi zarazić miliony, więc dla takiej pasji warto żyć. Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.
19-06-08 07:06:04