Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Jak wykonuje się zdjęcia z lotu ptaka?

Zdjęcia z powietrza wykonuje się nie tylko z pokładu płatowca bądź śmigłowca. Zakłady fotograficzne mają na to sporo innych strategii. Częstokroć tańszych i sprawdzających się akuratniej w konkretnych momentach niż stalowy ptak czy śmigłowiec. Jako przykład mogę podać wszelakie przeróżne imprezy masowe gdzie doskonale sprawdza się balon helowy który to bez żadnego problemu potrafi przez kilka godzin unosić się w jednym i tym samym miejscu i wykonywać zdjęcia z góry za pomocą umieszczonego pod nim aparatu fotograficznego.
fotografia
Aparat ten jest sterowany zdalnie i może uzyskiwać fotografie prawie pod wszystkimi kątami. Balonem można realizować zdjęcia z góry (np.: ) z wysokości już od 5 do 150 m. Co istotne za pomocą balonu helowego można bez problemu fotografować miasta bo nie dotyczy go zakaz lotu nad terenami zabudowanymi. Balonu helowego możemy jednakże używać przy bezwietrznej pogodzie ewentualnie przy niedużym wietrze. Przy wietrznej pogodzie świetnie natomiast sprawdzi się latawiec. Wiele zakładów fotograficznych specjalizujących się w realizowaniu zdjęć z góry używa nośników zaprojektowanych dla własnych potrzeb i nierzadko własnej produkcji. Są to różnego rodzaju bezzałogowe statki latające: wielowirnikowce. Mogą one dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.


Może zainteresują ciebie także

Filmowanie z powietrza dziś jest niezwykle łatwe

Filmowanie z powietrza
Ile razy było tak, iż pragnęliśmy by nasz film miał również ujęcia robione z góry, bo chcieliśmy pokazać jak wspaniale prezentuje się jakiś napis ułożony z kwiatów, lub zwyczajnie chcieliśmy uwiecznić ilość osób, która z nami była? Dzisiaj to wszystko jest możliwe, a co więcej możemy to osiągnąć bez najmniejszego trudu. Starczy, że okupimy się w odpowiednie narzędzie, które zasilane jest małymi silniczkami oraz jednocześnie sterowane jest zdalnie z ziemi.


Zdjęć wykonanych tym sposobem używa się w kartografii, w pomiarach geodezyjnych, w nadzorze budowlanym. Są ogromnie pomocne podczas budowy rozległych obiektów. Za pomocą zdjęć z góry tworzy się dokumentację w toku rozległych inwestycji (przykładowo z budowy dróg i autostrad). Korzysta się z nich także w czasie prac archeologicznych. Pałace i zamki jak też obiekty ciekawe pod względem turystycznym także
fotografia
uwiecznia się tym sposobem. Dron da się wykorzystać w terenach o utrudnionym dostępie. Tworzy się też tym sposobem przepiękne edukacyjne filmy przyrodnicze.

Również takie zdjęcia są dziś wykorzystywane w reklamie. Już nie tylko te największe biznesy zamawiają fotografie tego typu (odsyłam pod tym adresem: ). Jak widzimy fotografia lotnicza ma niemało funkcji i jest dziedziną niezwykle mocno rozwijającą się.

Jeśli jesteś pewien, że ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to zobacz, że także proponowana strona (https://sushibistro.pl/pl/menu/lunch/) zawiera podobnie istotne wiadomości - kliknij tu.

Ze względu na stosowanie tańszych metod niż aeroplan czy helikopter na takie zdjęcia mogą obecnie sobie pozwolić także nieduże firmy a zakłady fotograficzne specjalizujące się w robieniu tychże fotografii na brak pracy raczej nie mogą narzekać.
22-03-08 07:04:11