Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Znaleźć własną indywidualną motywację i nauczyć się języka innego kraju

Chcesz pochwalić się czymś? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwykłym i niecodziennym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie czytasz w tym niepopularnym języku. Możesz zrobić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a mnogość niewykorzystanych możliwości.
Nauka w grupie
No tak, moc możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to perspektywa działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, ale jednocześnie, jesteśmy w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (nieznany język tybetański) to tylko przykład, podobnież możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (korepetycje z ukraińskiego), zaopatrujemy się w konieczne materiały, słowniki, lecz zamiast zabrać się do nauki, stoimy w miejscu i oczekujemy chyba na jakąś wskazówkę, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.


Może zainteresują ciebie także

W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych jest obowiązkowe

Nauka z komputerem
Zdecydowanie warto uczyć się języków obcych, choćby biorąc pod uwagę fascynującą przygodę, która umożliwia nam poznanie konkretnego obszaru kulturowego, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również dużo większa szansa na znalezienie lepszej posady. Według niezależnych ankiet wzrasta w Polsce udział ludzi posługujących się znajomością co najmniej jednego języka obcego. Wśród młodych zdecydowana większość osób posługuje się językiem angielskim, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.


Taki sygnał nie zostanie nadany, podobnie, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu określili się: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle. A ty ciągle stoisz w miejscu i rozmyślasz, co wybrać, a lata uciekają. Tak dochodzimy do punktu, w którym powinniśmy doradzić, co robić w momencie mentalnego klinczu. Załamać się? Czekać na rozwój wypadków? posłuchać rad bardziej ogarniętych osób czy może udać się na wizytę do doradcy zawodowego? Nic z tych rzeczy.

Chcesz wiedzieć więcej z owego intrygującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to lekcje tańca Katowice i przejdź do nowej strony.

Może zabrzmi to banalnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?


Najłatwiej, wiesz, w czym dajesz sobie radę lepiej niż inni, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najlepszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by odnaleźć wewnętrzną siłę. To także najlepsza droga, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która w Tobie tkwi, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z z racji różnych rzeczy, złych wyborów, wypadków życiowych, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!
21-10-23 07:03:03