Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Znaleźć własną indywidualną motywację i nauczyć się języka innego kraju

Chcesz pochwalić się czymś? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwykłym i niecodziennym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie czytasz w tym niepopularnym języku. Możesz zrobić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a mnogość niewykorzystanych możliwości.


Nauka w grupie
No tak, moc możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to perspektywa działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, ale jednocześnie, jesteśmy w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (nieznany język tybetański) to tylko przykład, podobnież możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (korepetycje z ukraińskiego), zaopatrujemy się w konieczne materiały, słowniki, lecz zamiast zabrać się do nauki, stoimy w miejscu i oczekujemy chyba na jakąś wskazówkę, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.


Taki sygnał nie zostanie nadany, podobnie, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu określili się: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę - poznasz tu nieziemsko absorbujące informacje.

A ty ciągle stoisz w miejscu i rozmyślasz, co wybrać, a lata uciekają. Tak dochodzimy do punktu, w którym powinniśmy doradzić, co robić w momencie mentalnego klinczu. Załamać się? Czekać na rozwój wypadków? posłuchać rad bardziej ogarniętych osób czy może udać się na wizytę do doradcy zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to banalnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?


Najłatwiej, wiesz, w czym dajesz sobie radę lepiej niż inni, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najlepszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by odnaleźć wewnętrzną siłę. To także najlepsza droga, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która w Tobie tkwi, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z z racji różnych rzeczy, złych wyborów, wypadków życiowych, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!
19-02-01 07:20:02