Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych jest obowiązkowe

Warto uczyć się języków obcych, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również znacznie większa szansa na pracę na wyższym stanowisku. Według rożnych badań wzrasta w Polsce udział ludzi posługujących się znajomością co najmniej jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych na pierwszym miejscu jest rosyjski.
książki do nauki ukraińskiego
Wyniki te nie zaskakują. Rosyjski był jedynym słusznym językiem za komuny. W szkołach panował niepodzielnie, wielu z tego powodu nie czuje sympatii do Rosji i Rosjan . Wraz z kapitalizmem zawitał do Polski język angielski i szybko osiągnął nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, jedni mówią płynniej, inni mniej płynnie w tym języku. Niemniej, poprzez znanie tego języka łatwiej wyjeżdża się nam za granicę, poznaje nowych ludzi, jesteśmy bardziej obywatelami tego świata i mamy zdecydowanie mniej kompleksów.

Niekiedy trudno jest wyszukać istotnie uzupełniające info, zatem jeśli zafrapował Cię ten tekst, to śmiało kliknij tu!Może zainteresują ciebie także

Czy język łaciński jest opłacalny jako kolejny?

zajęcia z języka angielskiego
Pewnie znasz angielski, ale chciałbyś poznać jeszcze jeden język? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, ponieważ języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć w kategoriach twoich zainteresowań. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: zamiłowanie czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i materiały do nauki, lecz czy warto się uczyć języka, którym już nikt się nie posługuje?


Wraz z nastaniem nowych czasów pojawiły się także inne języki (lekcje języków obcych). Obok angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo użyteczne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja zaś to także silny kraj, francuski tymczasem o jeden z głównych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach nauczano także włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://www.alternatywa.info.pl/blog-poradnik-porady-o-fotografii/) podobnego serwisu? To właśnie w nim znajdziesz uzupełniające wiadomości dotyczące omawianej tu tematyki.

Teraźniejsza młodzież już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był uczony na siłę więc nie mają kompleksów, by zacząć się go uczyć.


Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych źródeł jest bardzo przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mniej znanego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika - szkoła języków afroazjatyckich) to interesujący pomysł, który może przynieść nam korzyści.
21-11-19 09:22:13