Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Czy język łaciński jest opłacalny jako kolejny?

Znasz angielski, ale chciałbyś poznać jeszcze jeden język? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, bo języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć przez pryzmat zainteresowań. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto uczyć się języka, którego nikt już nie używa?
książka
Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, nie muszą się przecież wykluczać, można przecież interesować się danym krajem i uczyć się danego języka, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia na pewno język koreański (język koreański w Polsce). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z partnerami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy więcej zyskać, posługując się ich ojczystą mową. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Nie sięgajmy jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy uczyć się trudniejszego języka. Litwa, chociaż tak bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inną mowę.


Może zainteresują ciebie także

W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych jest obowiązkowe

Nauka z komputerem
Warto uczyć się języków obcych, choćby biorąc pod uwagę fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również dużo większa szansa na lepiej płatną pracę. Według niezależnych ankiet zwiększa się w Polsce udział ludzi mogących się pochwalić znajomością chociaż jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych na pierwszym miejscu jest rosyjski.


Można powiedzieć, że język litewski (macedoński dla każdego) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tym zestawieniu, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski załapuje się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy książki i słowniki do nauki języka litewskiego. Powinniśmy też, z racji bliskości jeździć tam i poprawiać swoje możliwości językowe w prawdziwych sytuacjach. Znacznie niedocenianym językiem jest język - dodatkowe info - macedoński. Warto go poznać , choćby mając na uwadze bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce naukowe dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.
19-10-04 07:09:04