Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Słowniki
zajęcia z języka angielskiego

Czy język łaciński jest opłacalny jako kolejny?

Pewnie znasz angielski, ale chciałbyś nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o takim egzotycznym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, ponieważ języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na znaczenie kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto uczyć się języka, którym już nikt się nie posługuje?
Nauka z komputerem

W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych jest obowiązkowe

Na pewno opłaca się uczyć się języków obcych, choćby ze względu na fascynującą przygodę, która umożliwia nam poznanie konkretnego obszaru kulturowego, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również znacznie większa szansa na lepiej płatną pracę. Według rożnych badań zwiększa się w Polsce udział ludzi posługujących się znajomością chociaż jednego języka obcego. Wśród młodych zdecydowana większość osób posługuje się językiem angielskim, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.
nauczycielka angielskiego

Znaleźć własną indywidualną motywację i nauczyć się języka innego kraju

Chciałbyś pochwalić się czymś? Naucz się czegoś rzadkiego, zaskocz czymś niecodziennym i niezwykłym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać wszystkim, że faktycznie umiesz czytać w tym niepopularnym języku. Możesz robić wiele rzeczy, jednakże największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a mnogość niewykorzystanych możliwości.
uczeń

Czy uczenie się języka kazachskiego musi być rzeczywiście tak ciężkie

Nie będzie to artykuł o językach obcych używanych przez kosmitów, choć oceniając uczciwie, jak są one trudne nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym. W tym artykule opowiemy o egzotycznych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.