Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Słowniki
zajęcia z języka angielskiego

Czy język łaciński jest opłacalny jako kolejny?

Pewnie znasz angielski, ale chciałbyś poznać jeszcze jeden język? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, ponieważ języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć w kategoriach twoich zainteresowań. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: zamiłowanie czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i materiały do nauki, lecz czy warto się uczyć języka, którym już nikt się nie posługuje?
nauczycielka angielskiego

Znaleźć własną indywidualną motywację i nauczyć się języka innego kraju

Marzysz, by zaszpanować? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwyczajnym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie czytasz w tym nieznanym języku. Możesz zrobić wiele rzeczy, jednakże największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych możliwości.
Nauka z komputerem

W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych jest obowiązkowe

Warto uczyć się języków obcych, choćby biorąc pod uwagę fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również dużo większa szansa na lepiej płatną pracę. Według niezależnych ankiet zwiększa się w Polsce udział ludzi mogących się pochwalić znajomością chociaż jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych na pierwszym miejscu jest rosyjski.
uczeń

Czy uczenie się języka kazachskiego musi być rzeczywiście tak ciężkie

Nie będzie to artykuł o językach obcych używanych przez obce cywilizacje , choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują niełatwo uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym. W niniejszym artykule opowiemy o niezwykłych językach obcych, główni aktorzy to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.