Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Czy uczenie się języka kazachskiego musi być rzeczywiście tak ciężkie

Nie będzie to artykuł o językach obcych używanych przez kosmitów, choć patrząc uczciwie, jaką skalę trudności prezentują nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niecodziennym. W niniejszym artykule wspomnimy o niezwykłych językach obcych, głównymi bohaterami będą japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.


zajęcia szkolne
Zabrzmiało dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat. Zacznijmy od japońskiego. Na samą myśl włosy jeżą się i słusznie, ponieważ tego języka nie da się nauczyć szybko. To nie jest zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie. Niemniej, da się go opanować. I warto, ponieważ japońska gospodarka działa bardzo dobrze, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język - strona polecana w temacie - jak chiński, lecz jego nauka może przynieść nam wiele dobrego. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas długa nauka języka japońskiego. Musimy wykazać się cierpliwością, by przejść ten konieczny etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.


Łatwiej ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (język Kazachów), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są jakoś specjalnie dostępne. Najlepiej ucząc się tego języka znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych przeznaczonych do nauki kazachskiego. Warto być pewnym, iż kazachski to w Kazachstanie nie jest jedyny język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).


Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to warto zabrać się za język khmerski lub język koptyjski (lekcje języka koptyjskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, nie jest to łatwy język, musisz wykazać się dużą ambicją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Nauka koptyjskiego to propozycja dla ludzi strasznie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma praktyczne podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że lubisz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.
20-02-06 07:13:07