Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Sprężyny
maszyna

Rola sprężyn w przemyśle

Sprężyny to ważne części. Generalnie mało z nas zauważa, jak przydatne są takie niewielkie elementy. A sprężyny funkcjonują wszędzie. Popatrz na swój zegarek – o ile nie posiadasz na ręce zegarka elektronicznego, najprawdopodobniej twój model jest napędzany przez specjalne sprężyny. A następnie przypatrz się łóżku, na którym zwykle śpisz. Jest mięciutkie? A to dlatego, że wewnątrz niego są zamontowane niewielkie sprężyny.
Sprężyna

Jaką rolę pełnią sprężyny

Sprężyny to jeden z głównych elementów, który bierze aktywny udział w konstruowaniu urządzeń i maszyn. Jej funkcja to rola łącznika koniecznego do połączeń sprężystych.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy odnotowaliście fakt, iż sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Należy tylko porozglądać się dookoła, by wymienić choćby kilka przedmiotów, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Przykładem może być chociażby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest maleńka, lecz bardzo ważna.

Sprężyny są dookoła

Czy odnotowaliście fakt, że sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, aby wymienić co najmniej parę rzeczy, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Wystarczy porozglądać się dookoła, żeby wymienić przynajmniej parę rzeczy, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.