Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Sprężyny
Sprężyna

Jaką rolę pełnią sprężyny

Sprężyny to jeden z głównych elementów, który bierze udział w konstruowaniu maszyn. Jej funkcja to rola swoistego łącznika koniecznego do połączeń sprężystych.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy odnotowaliście fakt, że sprężyny znajdują się wszędzie? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, by wskazać”wyliczyć co najmniej parę rzeczy, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie chociażby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest maleńka, lecz niezwykle ważna.

Sprężyny są dookoła

Czy odnotowaliście fakt, iż sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Wystarczy porozglądać się dookoła, by wskazać”wyliczyć co najmniej kilka rzeczy, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, żeby wskazać”wyliczyć przynajmniej kilka rzeczy, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto pomyśleć, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują sprężyny.
maszyna

Rola sprężyn w przemyśle

Sprężyny to ważne części. Generalnie mało z nas zauważa, jak przydatne są takie niewielkie elementy. A sprężyny funkcjonują wszędzie. Popatrz na swój zegarek – o ile nie posiadasz na ręce zegarka elektronicznego, najprawdopodobniej twój model jest napędzany przez specjalne sprężyny. A następnie przypatrz się łóżku, na którym zwykle śpisz. Jest mięciutkie? A to dlatego, że wewnątrz niego są zamontowane niewielkie sprężyny.