Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Sprężyny

Sprężyny są dookoła

Czy odnotowaliście fakt, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Należy tylko rozejrzeć się wokół siebie, żeby wskazać”wyliczyć choćby parę przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Wystarczy porozglądać się dookoła, żeby wymienić przynajmniej parę rzeczy, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyna

Jaką rolę pełnią sprężyny

Sprężyny to jeden z głównych elementów, który bierze aktywny udział w budowie urządzeń i maszyn. Jej funkcja to rola łącznika niezbędnego do połączeń sprężystych.
maszyna

Rola sprężyn w przemyśle

Sprężyny to ważne części. Praktycznie mało z nas wie, jak bardzo ważne są takie niepozorne elementy. A sprężyny funkcjonują wszędzie. Spoglądnij na swój zegarek – jeśli nie nosisz na ręce urządzenia cyfrowego, prawdopodobnie twój egzemplarz jest napędzany przez niewielkie sprężyny. A potem przypatrz się łóżku, na którym często śpisz. Jest wygodne? A to dlatego, że w trzewiach niego są umieszczone niewielkie sprężyny.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy odnotowaliście fakt, iż sprężyny są w całym naszym domu? Trzeba tylko rozejrzeć się wokół siebie, żeby wskazać”wyliczyć choćby kilka przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Dla przykładu choćby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest niewielka, ale bardzo ważna.