Zegarek
kamera

Użycie elektronicznych gadżetów

To, iż nowoczesna technika jest już wszędobylska, nikogo już nie zadziwia. Użytkujemy nowoczesne sprzęty każdego dnia. Zdarzają się sytuacje, kiedy posiadacz telefonu który służy jedynie do telefonowania budzi co najmniej zdumienie. W naszej współczesnej popularnej kulturze widać nadzwyczajną skłonność do zabaw gadżetami. Komórka z kamerą czy z możnością dostępu do internetu jest już standardem. Właściciel takiego telefonu właściwie nie jest już uważany za szczególnego wielbiciela nowości technologicznych.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Należy tylko porozglądać się wokół siebie, aby wymienić przynajmniej parę rzeczy, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Przykładem może być choćby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest maleńka, lecz niezwykle istotna.

Sprężyny są dookoła

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się wszędzie? Należy tylko rozejrzeć się wokół siebie, by wskazać”wyliczyć przynajmniej parę przedmiotów, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują sprężyny.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, żeby wskazać”wyliczyć przynajmniej kilka rzeczy, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto pomyśleć, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują sprężyny.