Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
ćwiczący zawodnik

W naszym kraju nieustannie powiększa się popularność kulturystyki

Aktualnie zderzają się dwie rożne tendencje. Z jednej strony znacznie wzrasta ilość ludzi skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach też życiu. Jednocześnie, panuje aktualnie moda na aktywność fizyczną - wiele osób stara się ćwiczyć i stosownie odżywiać. Rzecz jasna, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, w szczególności aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się ogromnym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej lubianych rodzajów sportów jest bieganie.
Gra planszowa

Szukasz interesującej rozrywki na długie wieczory? Znajdź dla swojej rodziny wesołe gry planszowe

Wspólne spędzanie czasu jest bardzo istotne, pozwala ulepszać więzi w rodzinie i nawiązywać lepsze stosunki. Warto czasem oddawać się wspólnej rozrywce, to świetna propozycja, by organizować sobie czas oraz przyjemnie spędzić go z rodziną.
noże

Co robić, aby naprawdę czuć się bezpiecznie?

Generalnie Polska nie jest jakimś niebezpiecznym miejscem. Na przykład wieczorny spacer po wrocławskich osiedlach wcale nie jest czymś bardziej niebezpiecznym, aniżeli chadzanie po Rzymie. Choć tak czy siak nie jest idealnie. I właśnie dlatego gorąco polecam wejście do miejsc, gdzie sprzedaje się militaria. Np. godne zainteresowania są noże bądź gazy łzawiące. Dużo zależy od tego w jaki sposób się zaopatrzymy we wszelkiego rodzaju akcesoria, więc należy bardzo uważać!
zabawki drewniane

Sklep on-line dla dzieci

W dobie wszechobecnej cyfryzacji coraz więcej dzieci zasiada przed komputerem. Od małego surfują w sieci, często nie umiejąc jeszcze czytać i pisać, zwyczajnie klikając w rysunki. W telewizji istnieją programy dla maluchów, tak samo jak i w radiu. Internet nie posiada takich ograniczeń. Owszem, są miejsca dedykowane dla pociech, jednak sieć tak naprawdę nie ma granic.
sitodruk

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma chyba innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas wieloma barwami, dźwiękami, utworami lub aktami. Niektórzy twierdzą, iż nie da się jej poprawnie zdefiniować, ponieważ każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym sporo słuszności, ale należy podchodzić do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Skoro umiemy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Z drugiej strony dla pozostałych osób dany utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką jesteśmy w stanie nazwać również każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy użytkowych, ale ma radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, powodować w nasz różne emocje. Oczywiście i tu stajemy przed dylematem, gdyż tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.
Tatuaże

Tatuaże zmywalne - jak zrobić

Dużo ludzi nosi się z zamiarem udekorowania ciała tatuażem. Ta sztuka ma naturalnie rzesze zwolenników i przeciwników. Na pewno decyzję należy dobrze przeanalizować – podobnie jak wybór miejsca i ładnego wzoru.
Półki z książkami

Wśród hobbystów książek dominuje na obecną chwilę tendencja na użytkowanie z interesującej alternatywy - audiobooki

Dzisiaj poszukuje się wszelkich udogodnień, jakie umożliwiają wykonywać prace domowe szybko, albo kilka jednocześnie. Ludzie są obecnie w sporej mierze skupieni na karierze i natłok obowiązków nierzadko nie zezwala im na przyjemności. Z tej przyczyny czytanie książek czy oglądanie ciekawych filmów czasem ma miejsce raz w miesiącu albo w ogóle. Całe szczęście istnieje gro udogodnień, jakie trafiają do potrzeb dużego grona ludzi, którzy nie mogą zezwolić sobie na spędzanie wolnego czasu na czytaniu ukochanej pozycji.
stroje superbohaterów

Czas karnawału to czas hucznych balów karnawałowych, w których nasze pociechy chętnie uczestniczą, wchdząc w skórę najlepszych bohaterów.

Gdy nasze dziecko wybiera się na bal przebierańców należy zadbać o stroje karnawałowe dla chłopców i dziewczynek.
Świat dziecięcej fantazji jest nieograniczony. Szczególnie jeśli chodzi o zabawę oraz wcielanie się w różnego rodzaju rolę, dzieci są w tym mistrzami. Zarówno podczas codziennych zabaw, jak też balów w szkole bądź przedszkolu, chłopcy z przyjemnością stają się walecznymi wojownikami bądź strażakami, a dziewczynki z radością wcielają się w rolę księżniczek, czy też dobrych wróżek.
nauczyciel i uczniowie

Szkoła dzisiaj to znacznie więcej niż plecak i kredki

Czy pamiętasz ten czas, gdy chodziło się do szkoły. To nie był zwykły okres, jest bowiem zapamiętany na całe życie. To była zdecydowanie inna szkoła, niż dziś. Teraz to są dostępne różne udogodnienia tablety i smartfony, z których korzystają w czasie lekcji, my mieliśmy swoje zajęcia: czekaliśmy na przywóz kredy do szkoły, a później zabieraliśmy ją i zamazywaliśmy całe osiedle. Pamiętasz? Nasze znaki były na chodnikach, na blokach, aż do pierwszego lepszego deszczu. Pamiętasz?
spływ kajakowy weekend

Pomysł na weekend - kajaki

zbliża się dużymi krokami, ale ciągle jeszcze jest dość ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje się skończyły, to warto wykorzystywać ciepłe weekendy na relaks na dworze. Opcji jest bardzo wiele, a jedną z najbardziej atrakcyjnych są spływy kajakowe. Rzek mamy w naszym kraju dużo, więc najczęściej nawet nie trzeba daleko jechać, żeby tej przyjemności zaznać. Oczywiście najbardziej popularne miejsca na kajaki to Mazury. Tam można znaleźć mnóstwo pięknych rzek, kipiących kolorami zakamarków.