Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Fotografia produktów – nisza warta uwagi

Sporo początkujących fotografów myśli jedynie o rozpoczęciu przygody z aparatem jako fotograf ślubny. Nie jest to głupi pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu dziale związane jest z walką z dużą konkurencją. Dużo łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia
Przykładem tego typu niszy jest fotografowanie produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak dobrze wiadomo, przedsiębiorstwa wykładają spore pieniądze na działania reklamowe i na promocję swoich produktów. Może to być reklama w formie papierowej, magazynów reklamowych, w prasie bądź internecie. W każdym z tych przypadków niezbędna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare powiedzenie jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Atrakcyjna fotografia produktu zwraca uwagę i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to sposób na zwiększenie sprzedaży, dlatego firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Najlukratywniejsze są zlecenia na fotografie produktów od ogromnych zakładów, ale na początku kariery trzeba zacząć od czegoś skromniejszego. Na pewno są miejscowe markety, które doręczają co tydzień gazetki promocyjne. Warto tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest sprawdzenie lokalnych agencji reklamowych i zaprezentowanie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje przeważnie są otwarte na współprace z utalentowanymi osobami. To jest szansa, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie łatwiej próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, modny jest także np. lookbook . W tym poradniku chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w określonej działalności. Prościej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby aby zdobyć ekspercki poziom, trzeba zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni. Fotografia - sprawdź mega ofertę fotografia noworodkowa poznań zapraszamy serdecznie -


Może zainteresują ciebie także

Profesjonalne sesje zdjęciowe dla każdego

zdjęcie
Coraz częściej mamy okazję po wprowadzeniu w wyszukiwarkę słów, na przykład "fotograf Wrocław" natrafić na oferty profesjonalnych fotografów, lub fotografów amatorów proponujących sesje fotograficzne. 0głoszenia dotyczą tak udokumentowania istotnej dla nas sytuacji, jak i sesji "bez powodu". Kto bierze udział w tego typu projektach? W jakim celu możemy ich efekty zastosować?
Oprawcowane przez: S.S.
19-07-07 07:04:08