Dlaczego fajnie jest mieć ulubione zajęcie w wolnym czasie?

Wielu ludzi ma kłopoty z wyszukaniem sobie zajęcia w wolnym czasie. Wielu z nich bierze niestety wtedy do ręki smartfon albo włącza komputer i rozpoczyna granie. Jest to najprostsze wyjście, nie wymagające wysiłku, ale czy naprawdę dobre? Patrząc na młodzież widać, że coraz mniejsza jej ilość ma jakieś interesujące hobby albo chce robić coś nietypowego.

Gra sudoku
Młodzież woli się skupić na grach komputerowych i serwisach internetowych, zaniedbując rozwój osobisty i kontakty z przyjaciółmi i rodziną. Coraz częściej także gry komputerowe stają się substytutem nauki i rozwoju, ludzie zaczynają rezygnować z wysiłku intelektualnego, bo w końcu najłatwiej jest załączyć grę i zapomnieć o całym świecie.

A w rzeczywistości jest tyle wspaniałych rzeczy, które robić można dobrze się bawiąc, a dodatkowo rozwijając swoją pamięć, koncentrację i umiejętność kojarzenia. Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (zamów porywającą rozrywkę na niepogodę - gra królewska), doskonale się nadające dla osób bez względu na wiek, oraz najbardziej chyba znana gra na świecie, wymagająca jednak sporo uczenia się, czyli szachy.

Może zainteresują ciebie także

Aplikacje na Androida- jak wdrożyć w życie swój pomysł

Yarvik TAB410 - 10-calowy tablet z Androidem

Czas i technikapędzi bez przerwy do przodu. Bez urządzeń przenośnych sporo osób nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Smartfon, tablet czy tez telefon komórkowy stał się we współczesnym świecie jednym z najpopularniejszych środków komunikacji. Programy do urządzeń mobilnych mówią, jak najszybciej dojedziemy w dane miejsce, doradzą, który film w kinie i telewizji jest wart obejrzenia, znajdą rozwiązanie, jak zadbać o figurę, i ostrzegą, jeśli przekroczyliśmy pułap ustalonych wcześniej wydatków w ostatnim miesiącu.


Wiele osób twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Fakt, każde hobby wymaga niedużego nawet finansowego wkładu, ale to przeważnie jest tylko mgliste wytłumaczenie. Jeżeli ktoś zechce uczyć się gry na gitarze, to rzecz jasna instrument będzie potrzebował, bez niego raczej się nie obejdzie. Lecz cała reszta zależy już od motywacji i zaangażowania kogoś, kto się za to będzie zabierać. W sieci internetowej są do ściągnięcia przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, wręcz na niektórych serwisach można znaleźć dokładne filmy które pokazują jak wykonać dane ćwiczenia. Z tego typu dostępem do informacji nie ma potrzeby się zapisywać na drogie lekcje, jednak ćwiczenie w domu wymagać będzie dużo ciężkiej pracy i wysiłku i ciężkiej pracy. Podobnie uczyć się można innych rzeczy, przykładowo takich jak taniec. Jeśli będzie się miało znajomą osobę, która także będzie chciała nauczyć się tańczyć, to można ściągnąć poradniki na temat tańca z internetu, znaleźć odpowiednią muzykę i ćwiczyć, a na pewno po jakimś czasie przyjdą oczekiwane wyniki.
22-11-29 10:07:17