Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Idea na zabicie nudy jest czasami bardzo łatwy

Dziś każdego może dopaść nuda. Co jest najlepsze na znudzenie? Każdy ma swój sposób, lecz w wielu przypadkach pomaga jakaś rozrywka.
Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni szukają pasji, zaczynają interesować się nowościami, żeby tylko wyrzucić znudzenie jak najdalej od siebie.

Może zainteresują ciebie także

Nietypowe zainteresowania i pomysły na spędzenie wolnego czasu

Ręcznie malowane filiżzanki
Wiele osób ma problem ze znalezieniem sobie jakiegoś ciekawego zajęcia. Bardzo zaczęła w tym przeszkadzać również ogólna powszechność elektroniki, której dookoła jest ogromna ilość.


Jeżdżący na koniach
Niektórzy zaczynają podróżować, jak najbardziej nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), lecz wypady weekendowe. Warto bowiem poznawać nową kulturę, umożliwia nam to bowiem, z jednej strony, popatrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, ogarnięcia, że świat jest ciekawszy niż w naszym nudnym nastroju. Przy okazji podczas takich wypraw, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i sprawdzamy, jaki dobry, jaki zły, który da się zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne zainteresowania. Dostrzegamy różne stworzenia, kupujemy przykładowo poradnik o koniach, zainteresujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, sprawdzamy, jak
Królik
inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach (przetestuj ofertę Nad Wigrami) tutaj: podręcznik o grzybach). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików. I już pojawia się iskierka w oku i myśl w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś powracamy do swojego domu i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki zabierasz wydawnictwo poświęcone kotom, którą jakiś czas temu zakupiłeś, lecz nigdy nie zaglądałeś do niej, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich zwyczajach, kaprysach i niezwykłym zachowaniu. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak masz blisko tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz również w tym miejscu: hodowla króliczków, podręcznik o królikach.
18-09-29 09:12:01