Coś dla osób uwielbiających alkohol, czyli w czym podawać różne rodzaje drinków

Elegancko nakryty stół wiele straci ze swojego doskonałego wyglądu, kiedy postawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt widoczny kontrast dla klasycznej zastawy. Powinno więc zastanowić się, czy nie lepiej przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest zaskakująco duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania domowych nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Posiadają one najróżniejsze kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Są wśród nich zarówno klasyczne karafki , które wykonano ze zwykłego szkła, jak również i takie, które zrobione zostały z kryształu.

dobre wino
Karafki do wina służą do serwowania wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, nie zapominajmy, aby zwrócić baczną uwagę na to, jaki kształt ma ich dno - karafki do wina. Do wina zalecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna zapewnia silniejsze dotlenienie wina i pozwala silniej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek do wina w sprzedaży jest naprawdę szeroki wybór karafek do wody oraz likierów. W karafkach przeznaczonych na wodę śmiało możemy podać również wina białe. Mnóstwo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeśli więc serwujemy go w karafce, to musimy przelewać go naprawdę ostrożnie, tak, aby osad został na dnie. Zasady savoir-vivre mówią, że, serwując markowy alkohol, oryginalną butelkę ustawiamy na oddzielnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy chcą uchodzić za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć kwadratową podstawę. Są one przeznaczone tylko i wyłącznie do whisky. Niezwykle często sprzedawane są one razem ze szklankami do serwowania tego jakże popularnego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą charakterystyczną jest grube dno. Sprawdź ofertę: artykułów


Może zainteresują ciebie także

W funkcjonalnej kuchni sprawdzą się pożyteczne akcesoria do wina

lampki z winem białym i czerwonym
Wszyscy uwielbiamy przyjęcia. Jest to szansa do zgromadzeń, dialogów i momentu spokoju w tym zapracowanym, gonionym okresie. Każdy człowiek zaczyna zwracać uwagę na szczegóły i fajne przedmioty, a takim na pewno są coolery do wina.

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do podawania whisky, ale również do innych rodzajów alkoholu pod warunkiem, że serwuje się go z kostkami lodu. Zgodne z tradycją szklanki, w których podaje się whisky (zobacz: whisky) mają nawet własną nazwę. Nazywa się je mianem Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sklepach znajdziemy również szklanki o nieco większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Nadają się one do podawania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one zaskakująco dużą popularnością.
23-02-15 07:39:04