Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Pomysł na weekend - kajaki

zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż jeszcze jest dość ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje to już przeszłość, to warto wykorzystać ciepłe weekendy na aktywność na świeżym powietrzu. Możliwości jest mnóstwo, a jedną z najprzyjemniejszych są spływy kajakowe. Rzek jest w Polsce wiele, więc zwykle nawet nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najlepsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele pięknych dopływów, kipiących zielenią zakamarków.
Kajaki nawet w mieście

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie można zorganizować sobie kilkugodzinny spływ kajakiem. tak naprawdę w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (więcej na serwisie: firmy organizującej spływy kajakowe). Jeśli nie wiemy jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, można też zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku nie jest bardzo trudne.

Nasz tekst wydał Ci się zajmujący? Więc zapraszamy do naszej kolejnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie artykuł.

Naturalnie, należy uważać na dryfujące po rzece gałęzie i wystające głazy albo płytkie miejsca, lecz wystarczy kilka wskazówek przewodnika, abyśmy doskonale sobie dali radę. Naturalnie obowiązkowo trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszystkich wskazówek.

Może zainteresują ciebie także

Na ryby do Szwecji - nie tylko dla mężczyzn

łowienie ryb
Nie czarujmy się, Polska nie jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla ludzi, którzy kochają spędzanie dni na cierpliwym łapaniu ryb. Nasze akweny wodne nie są znane z dużego spektrum rodzajów ryb, a reguły prawne mocno zniechęcają wielbicieli wędkarstwa.


Kajaki to doskonały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Oczywiście musimy się namachać wiosłem, ale zazwyczaj okolica jest niezwykle piękna, wiosłowaniu towarzyszy tak wiele pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Co zabrać?

Musimy pamiętać, aby do spływu właściwie się przygotować. Zabierzmy prędko wysychające ubrania, kostium kąpielowy, coś na głowę. Gdy świeci słońce pamiętajmy o kremie z filtrem - na wodzie słońce łapie niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.
Dobrze jest również zabrać cienkie rękawiczki, by nie dorobić się odcisków od wiosłowania. Oczywiście należy też odpowiednio schować ważne rzeczy, jak kluczyki do auta, komórka czy dokumenty.

Czy nasz wpis jest dla Ciebie interesujący? Pragniesz obejrzeć sporo informacji na podobny temat? Więc idź tu fotografia dziecięca poznań i przeczytaj następny opis.

Tu świetnie sprawdzą się szczelnie zamykane pojemniki. Worki foliowe mają tę wadę, że mogą się podrzeć, a ponadto nie da się szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy odpowiednio przygotowani - ku przygodzie!
19-03-13 07:20:02