Pomysł na weekend - kajaki

zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż jeszcze jest dość ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje to już przeszłość, to warto wykorzystać ciepłe weekendy na aktywność na świeżym powietrzu. Możliwości jest mnóstwo, a jedną z najprzyjemniejszych są spływy kajakowe. Rzek jest w Polsce wiele, więc zwykle nawet nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najlepsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele pięknych dopływów, kipiących zielenią zakamarków.


Kajaki nawet w mieście

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie można zorganizować sobie kilkugodzinny spływ kajakiem. tak naprawdę w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (więcej na serwisie: firmy organizującej spływy kajakowe). Jeśli nie wiemy jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, można też zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku nie jest bardzo trudne. Naturalnie, należy uważać na dryfujące po rzece gałęzie i wystające głazy albo płytkie miejsca, lecz wystarczy kilka wskazówek przewodnika, abyśmy doskonale sobie dali radę. Naturalnie obowiązkowo trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszystkich wskazówek.

Kajaki to doskonały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Oczywiście musimy się namachać wiosłem, ale zazwyczaj okolica jest niezwykle piękna, wiosłowaniu towarzyszy tak wiele pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Co zabrać?

Musimy pamiętać, aby do spływu właściwie się przygotować.

Zachęcamy Cię, byś najechał na hiperłącze. Tam znajdziesz następne szalenie intrygujące informacje na podobny temat do tego, który opracowaliśmy na tej stronie.

Zabierzmy prędko wysychające ubrania, kostium kąpielowy, coś na głowę. Gdy świeci słońce pamiętajmy o kremie z filtrem - na wodzie słońce łapie niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.
Dobrze jest również zabrać cienkie rękawiczki, by nie dorobić się odcisków od wiosłowania. Oczywiście należy też odpowiednio schować ważne rzeczy, jak kluczyki do auta, komórka czy dokumenty. Tu świetnie sprawdzą się szczelnie zamykane pojemniki. Worki foliowe mają tę wadę, że mogą się podrzeć, a ponadto nie da się szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy odpowiednio przygotowani - ku przygodzie!
22-11-23 07:05:05