Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Wakacje w siodle- niezapomniane wakacje i wspaniała rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych

W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, żeby się jazdy konnej. Obecnie powstaje coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jazdy konnej jak również hipoterapia. Dzięki obcowaniu ze zwierzętami możemy wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać niepełnosprawnym poprawić ich stan zdrowia.

Stadnina koni
Jeżeli nasza pociecha ma problemy z poruszaniem się czy też postawa jest nieprawidłowa, specjalista może zalecić zajęcia w szkółce jeździeckiej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla młodej osoby niezapomnianym przeżyciem. Często w trakcie wakacji organizuje się kolonie i turnusy dla osób Z niepełnosprawnością ruchową, które obejmują właśnie jazdę konną. Dzisiaj prawie każda szkółka jeździecka oferuje hipoterapię dla osób niepełnosprawnych - sprawdź ofertę polecanej szkółki jeździeckiej (sprawdź ofertę polecanej szkółki jeździeckiej). Także jeśli mamy wady postawy, jazda konna może pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc na koniu trzeba utrzymywać odpowiednią postawę i wzmacniamy mięśnie kręgosłupa oraz miednicy. Jeżeli rehabilitant zaleci tego rodzaju zajęcia, nie należy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści tudzież zadowalające efekty zdrowotne. Szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy pogoda jest najkorzystniejsza, warto decydować się na tego rodzaju zajęcia.


Może zainteresują ciebie także

Konie - niezwykłe zwierzaki

Stadnina zimą
Choć zasadniczo nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy takowego nie posiadałem, to zasadniczo konie akurat bardzo lubię. Być może z tego powodu, że w końcu w wielu przypadkach konie są czymś dużo więcej, aniżeli wyłącznie zwierzakami? Przecież wcale nie jest powiedziane, że konie nadają się wyłącznie do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma dużo zalet, ale myślę, iż w bardzo wielu przypadkach konie praktycznie potrafią uratować życie. A przynajmniej zdrowie. Nie przesadzam, drogi internauto!

Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza a także w odpowiednio przystosowanym ośrodku, który ma w swojej ofercie takie zajęcia na przykład w okresie wakacyjnym - Patataj - szkoła jazdy konnej (Patataj - szkoła jazdy konnej). Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, w trakcie poruszania się na koniu doskonale rozgrzewają partie mięśni. Dzięki temu niepełnosprawni po pewnym czasie mogą nabyć prawidłowe nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze samodzielne poruszanie się. Zajęcia z końmi pobudzają też zmysły- chory może głaskać zwierzę a także zaprzyjaźnić się z nim. Hipoterapia sprawi radość- zwierzęta te mogą być więc bardzo dobrymi terapeutami. Można także wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia w trakcie jazdy- wsiadanie czy też leżenie na grzbiecie może z powodzeniem zastąpić wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to bardzo przyjazne zwierzęta, które mogą pomóc chorym w odzyskaniu zdrowia. Wakacje w szkółce jeździeckiej będą doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak również dla tych, które mają problemy z poruszaniem się, warto więc korzystać z ofert ośrodków jeździeckich.
20-01-28 10:17:04