Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Jak przygotować się do ślubu oraz wesela?

Jak zorganizować przygotowania do jednego z największych wydarzeń w życiu czyli ślubu oraz wesela: By wszystko mieć pod kontrolą gdy padnie to pytanie oraz ta wyczekiwana odpowiedź. Dobrze zacząć wszelkie przygotowania do niewątpliwie najważniejszego wydarzenia w życiu kochającej się pary trzeba zacząć wszystko planować na ok. 12-6 miesięcy przed obrzędem.


fotograf grudziądz
W pierwszej kolejności przyszli małżonkowie powinni ustalić jaki wariant ślubu wybierają (cywilny i kościelny, cywilny, konkordatowy. Gdy już podejmą decyzję co do jego wariantu należy uzgodnić miejsce. Kiedy wyselekcjonowaliśmy już rodzaj ślubu a także miejsce trzeba zastanowić się nad datą a najodpowiedniej wybrać kilka w przypadku jeśliby okazało się, iż mamy problem z dostaniem ślubu w jednym z wybranych terminów. Projektując datę ślubu musimy także zastanowić się czy pragniemy wyjechać tuż po uroczystości w podróż poślubna, jeśli tak dobrze jest już myśleć o celu podróży a także wymaganych do tego celu potencjalnych wizach, szczepieniach itp. A także zaplanować urlop w zakładzie pracy. Kiedy ślub ma być kościelny czy konkordatowy najlepiej już zacząć się rozglądać za terminami nauk przedmałżeńskich

Powoli można rozpocząć komponować wstępną liczbę gości by określić przybliżone koszty uroczystości w zależności czy będzie to ślub z przyjęciem lub obiadem dla najbliższych czy też huczne wesele.


fotograf
Jeżeli planujemy przyjęcie weselne na liczbę gości ponad 100 osób aulę na taką uroczystość musimy jak najrychlej zarezerwować bo nie wiele jest obiektów urządzających wesela na tak liczną grupę weselników. Na 6 miesięcy przed obrzędem trzeba podjąć definitywną decyzję co do daty a także miejsca i rodzaju uroczystości. Jeżeli para ma zamierzenie samodzielnie organizować wieczór Panieński i Kawalerski to "ostatni dzwonek" by ustalić czas, miejsce jak też liczbę osób w niej biorących udział. Jeśli pragniemy by ową sprawą zajęli się Drużba jak też Druhna (świadkowa i świadek) powinniśmy wybrać właściwe osoby i zaproponować im tą funkcję (zwyczaj mówi, iż winny to być osoby wolnego stanu).

To optymalny moment aby zacząć wyznaczać detale przyjęcia weselnego w wybranym przez nas lokalu (muzyka, wodzirej, dekoracje, menu). Okres 6 miesięcy przed przysięgą to także największa pora na wyselekcjonowanie fotografa a także kamerzysty, najlepiej zasięgnąć rady przyjaciół czy rodziny jacy niedawno sami aranżowali uroczystości ślubne, względnie wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: fotograf Grudziądz i odszukać np. takiego fotografa .
22-08-05 07:21:08