Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Dobór ślubnego fotografa i kamerzysty jest skomplikowany. Rezultat ich pracy widoczny jest dopiero po uroczystości i wtenczas widać, czy był trafny.


To nie orkiestra albo DJ, jacy mają ułożony scenariusz a także repertuar na każdą ewentualność.


zdjęcia


Może zainteresują ciebie także

Weselne dylematy – o czym powinni pamiętać młodzi?

roberti gnaciak
Planowanie ślubu i wesela to emocjonujący czas. Najczęściej zaangażowane są przede wszystkim kobiety, więc to one przejmują się bezbłędnym planem. O czym musimy wiedzieć, szykując wesele?


To nie salon sukien ślubnych, jaki pokazuje tę suknię, jaką zamówicie. To wreszcie nie restauracja, która działa zawsze w tych samych okolicznościach, a kuchni oraz kelnerów nic nie zaskoczy. Fotografik uzależniony jest od całej masy elementów, które mają wpływ na końcowy wygląd zdjęć. Najważniejsze z nich to pogoda, oświetlenie kościoła oraz sali weselnej i zachowanie się weselników.


projekt


Pamiętajmy o tym, iż zdjęcia pokazywane nam w portfolio, są właśnie fotografiami z portfolio – najlepszymi z najlepszych i nierzadko zrealizowanymi w najbardziej optujących okolicznościach. Zwróćmy uwagę na miejsce, w jakim spotykamy się z fotografikiem. Kiedy zaprosi nas do swego biura, znak to, iż najprawdopodobniej zajmuje się on fachowo fotografią i nie rozpatruje jej, jako dodatkowego źródła przychodu. Wywnioskować stąd możemy, że poświęci on więcej swojego czasu na obróbkę naszych fotografii, niż na przykład piekarz tylko dorabiający sobie na weselach. Sporo fotografów spotyka się z klientami w rozmaitych restauracjach. Po postępowaniu, ubraniu oraz manierach fotografika nie odgadniemy, czy robi dobre zdjęcia. Sporadyczne są jednakże sytuacje, ażeby dobry fotograf ślubny nie znał fundamentalnych zasad kultury.


Jeśli podczas spotkania zachowa się grubiańsko, natomiast jego strój budzi nasze wątpliwości, zastanówmy się czy nie będziemy musieli się za niego wstydzić w kościele i na weselnej sali.
19-01-16 14:47:02