Czy opłaca się uczyć języka narodów bliźniaczych nam mentalnie?

Nauka języków obcych stała się bardzo powszechna, ale to nie tylko moda, to przymus. Większość z uczących się ma już za sobą naukę angielskiego. Wielu zastanawia się, co dalej, jaki język wybrać jako następny. Z jednej strony kusi coś łatwego, regionalnego, z drugiej przydałby się język niszowy, odległy kulturowo, który jednocześnie liczy się na świecie…
dziewczyna ucząca się języka angielskiego
Od razu przychodzi na myśl język chiński. To dobry trop, powinno się jednak mierzyć siły na zamiary i powiedzieć sobie otwarcie, że nie każdy (może też ja) nie dam radyopanować tego języka. Wynika to i może ze słabości językowej (jeden uczy się szybciej, drugi wolniej), lecz również z czasu, który mamy do zagospodarowania. Trzeba wiedzieć, że nauka (zobacz także gra na perkusji) chińskiego to szkoła samodyscypliny. Nie można się uczyć raz na jakiś czas, musisz to robić każdego dnia, bo to co wkułeś zaraz Ci ucieknie. Najlepiej zacząć naukę języka chińskiego ze słowników i z książek, ich liczba na naszym rynku stale się zwiększa, bo Chiny to coraz ważniejszy, międzynarodowy gracz.
A co jeśli wiemy, ze nie damy rady, że żaden chiński (nauka bułgarskiego) czy koreański, to język dla nas nieosiągalny, wcześniej język połamiemy i się naszą wiedzą załamiemy niż czegoś się nauczymy. Co wtedy? Jeśli zawierzyć specjalistomz rynku pracy, jeśli szukasz drugiego języka (a znasz już angielski) i nie chcesz wkuwać czegoś tak trudnego jak chiński, to wybierz język sąsiada. Najlepiej Słowianina (ucz się czeskiego). Wybór jest znaczny, mamy przecież czeski, słowacki, chorwacki, bułgarski czy rosyjski. Warto zwrócić uwagę na czeski.


Może zainteresują ciebie także

Zestawienie aparatów cyfrowych

Jeśli chcesz sprawić sobie dobry aparat cyfrowy, możesz mieć kłopot z wyborem odpowiedniego modelu, ponieważ w sprzedaży zobaczysz całe mnóstwo różnorakich maszyn. aparaty cyfrowe, jak praktycznie wszystkie produkty, da się podzielić na poziomy cenowe i jakościowe. Ten mały przegląd sprzedawanych teraz na rynku urządzeń cyfrowych został napisany po to, by uprościć wybieranie dobrego sprzętu.


Z tego zestawu warto wybrać, któryś z następujących:

- czeski, - chorwacki, - bułgarski


Ale… bądź ostrożny. Nauka języka czeskiego ze słowników nie jest zbyt dobra, bo bardzo dużo wyrazów ma podobne brzmienie, lecz inne znaczenie. Podobnie nauka języka bułgarskiego ze słowników nie będzie sensowna, jeśli nie nauczymy się cyrylicy.

Jeżeli przedstawiany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź odnośnik (https://www.eccoholiday.com/p/grecja), a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Na początek będziemy musieli poznać alfabet. Za to ze słownika nauka języka chorwackiego jest idealna na początek, nie ma cyrylicy, a od razu będziemy mogli, dzięki swojskiemu brzmieniu, przyswoić dużo słów.
20-09-23 07:22:06