Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Lepszy jest wypoczynek w górach czy nad naszym Bałtykiem?

Co roku w wielu domach rozpoczyna się ta sama scena. Co wybrać, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy urlop nad morzem. Obydwie formy wypoczynku mają oczywiście plusy i minusy. Obydwie dostarczają ogromu wrażeń i cudownych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad morzem dają okazję do zobaczenia nowych miejsc, przeżycia ciekawych przygód oraz nabrania energii na kolejny rok.
Noclegi w górach zdają się być mniej kosztowne, jednak także na północy Polski skutecznie da się znaleźć kwatery w dobrych cenach. Wakacje w górach umożliwiają spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż pobyt w miejscowościach nadmorskich. Oprócz wycieczek pieszych, można pojechać na szlak na dobrym górskim rowerze. Dla chętnych do oglądania panoramy okolic należy poszukać kolejek krzesełkowych, które wywiozą na szczyt najbliższej góry i skąd można zrobić powolny powrót na dół. Rano niebiański wschód słońca i pławiąca się w pierwszych promieniach panorama gór, wieczorem kładący się cieniem na zboczach zachód słońca. Przez dzień można wybrać między lenistwem na kwiecistej łące, lub aktywnym poznawaniem okolic.


Może zainteresują ciebie także

Kamery sportowe pomogą nam nagrać niesamowite akrobacje

GoPro Hero 4
Gdy uprawiamy sport, szczególnie kiedy okazuje się być to jedna z dyscyplin ekstremalnych, to nierzadko pragniemy nagrywać własne dokonania, tak żeby mieć szansę potem zobaczyć co jeszcze musimy ulepszyć. Z tego powodu znacznie częściej kupowane są kamery sportowe, które będą odpowiednio wzmacniane, posiadają specjalny uchwyt dzięki któremu możemy je przyczepić do kasku, a co więcej okazują się być takiej jakości, że wszystkie nasze wyczyny będą dobrze zarejestrowane nawet jeśli będą pojawiały się jakieś drgania.


przejażdżka po górach
Na wakacje w górach należy zabrać ze sobą dobre buty, akcesoria sportowe, lornetkę oraz na pewno aparat fotograficzny. Noclegi w górach (polecam pejzaże), tym bardziej w wyższych partiach, bywają dość chłodne, więc oprócz lekkich ubrań trzeba mieć ze sobą koniecznie ciepłe spodnie, bluzkę i skarpetki.

Czy zadziwił Cię ten tekst? Żeby zgłębić temat wejdź tu i poznaj więcej szczegółów - z pewnością będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Nie wiadomo, czy nie przydadzą się podczas zimnych nocy. Wiele miejscowości namawia do poznawania okolic i korzystania z lokalnych atrakcji. Warto poszukać zabytkowych obiektów budowlanych, zamówić pakiet zabiegów pielęgnacyjnych lub programów leczniczych w uzdrowiskach. Wiele miejscowości posiada swoje obiekty sportowe, na przykład baseny ze zjeżdżalniami, hale sportowe czy tory saneczkowe letnie. Dla amatorów mocnych wrażeń na pewno znajdzie się górski strumień z energetyzująco chłodną wodą i podcinającym nogi bystrym nurtem. Po takich zabawach pozostaje jedynie poszukać sprawdzonej jadłodajni z lokalnym jadłem i dobrym trunkiem.
19-10-08 07:08:03