Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Wybór ślubnego fotografa

Niełatwo wyobrazić sobie ślub i wesele bez zdjęć. Wspólne zdjęcia z tego najważniejszego święta zajmują główne miejsce już zawsze. Jak dobrze wybrać fachowca, który spełni wymogi przyszłych małżonków?

Poszukiwania autora najlepszych zdjęć należy zacząć kilka miesięcy wcześniej. Można założyć, że skoro termin jest już znany, a miejsce wesela zaklepane, można od razu rozpocząć poszukiwania najlepszych autorów ślubnych zdjęć. fotograf ślubny w Łodzi albo w stolicy, to spore wyzwanie.

Fotograf z rodziny

Najlepiej unikać fotografów z rodziny i znajomych. Każdy ma znajomego lub kuzyna, który w wolnej chwili robi rewelacyjne zdjęcia. Musimy w każdym razie zapamiętać, że dla nas to duża oszczędność, a dla gościa duży stres i tym samym mniej relaksu na weselu. Fotograf wręcza klientom podrasowane , odpowiednio przygotowane fotografie, a fotograf „po znajomości” niekoniecznie. Ile kosztuje fotografia ślubna?

Każdy fotograf ma inny cennik i inny pakiet na ślub. Niektórzy wyceniają za godziny, inni oddzielnie biorą za sesję. Najlepiej więc zrobić spis tego, czego oczekujemy, a także wątpliwości i poprosić fotografów o wycenę.

Kto robi najlepsze zdjęcia?

aparat fotografa
Przeglądając portfolio, powinno się zwrócić uwagę na zdjęcia robione w kościołach, z tego powodu, że to trudna sztuka. Jeżeli fotograf potrafi zrobić jasne, interesujące fotografie w słabo oświetlonym kościele i przy okazji nie jest nudny – to oznacza, że warto zatrudnić go (nawet jeśli nie mamy w planie ślubu kościelnego). Fotografie ślubne w Łodzi można ocenić, czy np. nie są robione zawsze w tych samych miejscach i czy czy zwyczajnie zdjęcia są w naszym stylu.

Zdjęcia w plenerze

Zawsze można umówić się na sesję zdjęciową w plenerze alb w innym miejscu. Najlepiej jednak nie robić jej w trakcie wesela. Zmęczenie zawsze wychodzi na fotografiach, a stres z powodu wychodzenia z wesela też nie wypływa korzystnie na cieszenie się wspólnym świętem.

Spotkanie z fotografem

Państwo młodzi mają się dogadać z fotografem, a najlepiej trochę zaprzyjaźnić.

Jeśli interesują Cię opisane w tym tekście tematy i masz chęć zobaczyć więcej wiadomości na taki temat - kliknij tutaj (https://www.zeccoro.pl/pl/c/Kolczyki/46).

Powinniśmy wybrać sobie taką osobę, której nie musimy się krępować i z którą możemy się pośmiać po prostu. Dobry kontakt z fotografem, procentuje świetnymi zdjęciami.


Może zainteresują ciebie także

Weselne dylematy – o czym powinni pamiętać młodzi?

roberti gnaciak
Planowanie ślubu i wesela to czas pełen emocji. Zazwyczaj angażują się przede wszystkim kobiety, stąd też to one pracują nas dopracowanym planem. O czym musimy pamiętać, planując wesele?
Na podstawie danych z: kamila-kedziora.com
Oprawcowane przez: S.S.
20-09-10 07:19:03