Gry planszowe rozrywką dla rodziny

W epoce królowania Internetu gry planszowe odeszły w mody. Nie tak dawno wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Warcaby. W dzisiejszych czasach rozgrywki ograniczają się do myszki i ekranu komputera. I nie integrują się przy nich już całe pokolenia. Niestety. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój naszego umysłu. Właściwym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer
Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna bazuje na manewrowaniu armią na wojnie z wykorzystaniem różnych scenariuszy.http://cpsens.pl/ (idź tutaj)Gra jest tak wciągająca, że na dzień dzisiejszy możliwa do zakupu jest już jej 8. edycja, a w sieci tworzone są dotyczące jej fora. trudno się dziwić. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko fantastyczna przygoda, która niesamowicie porywa, ale w dużej mierze gra bitewna wyrabiająca nawyk strategicznego myślenia. A przecież myślenie strategiczne to fundament podejmowania natychmiastowych i celnych decyzji. Dzięki niemu wszechstronnie spostrzegamy problemy a także zdołamy dać im radę w wyjątkowy sposób. Różne scenariusze Warhammer Fantasy Battle wpajają, że nie istnieje tylko jedna najlepsza strategia,podobnie jak nie ma jednego idealnego wyjścia z sytuacji.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe zwiększają efektywność strategicznego myślenia. Świetnym do tego instrumentem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej historia| ma miejsce się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak popularna, że powstały nawet Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji podkreślają, że charakteryzuje ją nad wyraz dynamiczna, niemożliwa do prognozowania gra, w której nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji. Co więcej nie ma tam miejsca na nudę, ponieważ każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Jednak najbardziej znaczącym kryterium zakupu tej gry bitewnej jest wspomniany ogromny wpływ na wykształcenie nawyku strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Wiele się od niedawna mówi się o istocie strategicznego myślenia w biznesie. Funkcjonuje wiele firm oferujących szkolenia mające nauczyć strategicznego myślenia. Zazwyczaj za swe usługi żądają wysokich kwot. A wystarczy podarować dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy będzie nawykiem, który zaowocuje.
22-06-23 12:04:05