Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są sprzętami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Aby dobrze działały, trzeba się o nie odpowiednio zatroszczyć.


Chodzi tu o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy też o utrzymanie ostrożności z różnego typu cieczami przy klawiaturze.
samochód


Trzeba pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy też sieci. Dzięki poniższym poradom można zdobyć następny poziom wtajemniczenia, gdyż możesz zostać pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest przyłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy. Mogłyby one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, rzeczywiście dobrze byłoby sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z zainstalowanych w systemie narzędzi.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe przyciągające informacje na interesujący Cię temat. Przejdź do następnego tekstu i czytaj wpis sterowanie radiowe.

Po włączeniu wiersza poleceń trzeba wpisać polecenie: "netstat - na". Na liście będą pokazane wszelkie aktualne istniejące połączenia wraz z ich stanem.


Przedstawiony będzie także docelowy adres IP i numer portu. Jeżeli podejrzewasz, że co poniektóre z połączeń nie powinny być wykorzystane, trzeba spróbować napisać: "netstat -ab". Będą wypisane nazwy docelowych hostów oraz programów, z których połączenie jest zainicjowane. Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli administrowania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale należy bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe oraz antyszpiegowskie, należy czasami samodzielnie skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.
Osobom łączącym się z siecią przez modem radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt "Właściwości", zaś w następnej kolejności na karcie "Opcje" upewnić się, że zaznaczono punkt "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy też certyfikat.
22-12-05 08:18:11