Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Do czego może się przydać karta survivalowa, najważniejsze funkcje, które oba spełnia.

Zdecydowana większość obecnie używanych dokumentów i kart posiada standardowy wymiar, czyli około osiem na pięć centymetrów. I tak naprawdę chyba każdy przy sobie jedną z takich kart przy sobie trzyma, czy będzie to dowód, karta do bankomatu czy też prawo jazdy. Jeżeli się takie osoby zapyta, jaka jest najbardziej ważna z kart, jaką można przy sobie nosić, to zapewne różnych odpowiedzi będzie przynajmniej parę, lecz zapewne niewiele osób wspomni o karcie, jakiej nie spotyka się na co dzień.

Sarta survivalowa
Karcie, która może pozwolić na poradzenie sobie na bezludnej wyspie, na biwaku czy w leśnej głuszy. Zapewne część osób się już domyśli o co będzie chodzić, bo oczywistym jest, że nie o prawo jazdy czy dowód. Karta, która pozwoli na to wszystko zwana jest również kartą przeżycia dostępna na stronie , ten nieduży metalowy element będzie zawierał wszystko, co w ekstremalnych przypadkach może się przydać. Część osób pewnie zapyta, jak to się dzieje że tak niewielka karta survivalowa może mieć aż tak duże możliwości, jej sekret tkwi w solidnej stali i bardzo dobrym wykorzystaniu całego dostępnego miejsca.

Może zainteresują ciebie także

Nowoczesne rozwiązania biznesowe przechodzą też do normalnego życia. Przykładem coraz bardziej powszechny podpis elektroniczny

podpisanie dokumentów o kredyt
Tak to już jest, iż coraz częściej musimy działać w e-rzeczywistości, jest coraz bardziej ważna potrzeba, by się uwiarygodnić w pewien sposób. Dzisiaj, jednym z najbardziej zasadnych metod potwierdzenia swojej tożsamości w sieci jest podpis elektroniczny. Przez określony czas jednak nie można było mówić o tym, jako o czymś uniwersalnym, gdyż na terenie Unii Europejskiej nie istniało jednolite prawo odnoszące się do tego tematu. Jednocześnie chociaż niedużo osób zdaje sobie z tego sprawę, lecz odmieniło się to w 2014 roku.


Typowa karta przeżycia zrobiona jest z dobrej jakościowo stali, dzięki czemu nie stępi się podczas pierwszej próby ścięcia nią gałęzi. Możliwości, które posiada jest taka ilość, że jeżeli do wszystkich chciałoby się mieć osobne narzędzie, to do noszenia wszystkiego konieczny by był duży plecak.
Rzecz jasna w związku z tym że rozmiary kart tego typu są niewielkie, to nie można tu powiedzieć o dużym komforcie używania, lecz też nie takie jest wykorzystanie tych kart. W codziennym życiu będzie się przecież używać wygodnego, solidnego noża czy ostrej piłki do drzewa.

Ale przecież w codziennym życiu nikt takiego zestawu przy sobie nie będzie nosił, a nieprzewidziane przypadki przydarzyć się mogą w najmniej oczekiwanych momentach. A karta survivalowa jest mała i zgrabna, nie zajmuje praktycznie wcale miejsca, bo tyle co pozostałe dokumenty, a w niektórych przypadkach może się bardzo przydać. Z tego też powodu powinna zaliczać się do obowiązkowego wyposażenia każdego, kto lubi żyć w aktywny sposób (zobacz).
19-06-06 08:28:04