Matryca

Jaki aparat wybrać

Rynek aparatów fotograficznych jest obecnie niezwyklerozległy, należy się w nim poruszać. Wybranie cudownych aparatów fotograficznych nie bywa nigdy na nim banalny, może spowodować ogrom zgryzot ,a także powodować niepotrzebny stres. Najlepiej za każdym razem przy okazji kupna zapoznać się blisko ze sprawami technicznymi aparatu. Dobrze w przypadku rozmaitych problemów z wyborem aparatu nie zwlekać zbyt dużo i zaczerpnąć garści ważnych porad w konkretnych kwestiach związanych z matrycą lub obiektywem aparatu.
Aparat

Kupujemy obiektyw dla początkujących – na co warto zwracać uwagę?

Obiektywy to istotne części aparatu . Jeżeli będzie miał niską jakość, to nawet super matryca aparatu nie zapewni zadowalającej jakości fotografii. Co trzeba wziąć pod uwagę poszukując fajnego na początek obiektywu? Kiedy obiektyw jest zły, wówczas podczas wykonywania fotografii sprzętem z wysokiej jakości matrycą możemy utracić mnóstwo drogocennych informacji. Planując kupno obiektywu do aparatu fotograficznego należy sprawdzić jaki ma parametr ogniskowej i jakie ma właściwości. W ogniskowej - jak nazwa wskazuje, koncentruje się ognisko układu optycznego względem matrycy.
obiektyw

Obiektywy Sigma - parametry i przeznaczenie

Każdy amator nowoczesnej fotografii poszukuje uniwersalnego obiektywu do swojego urządzenia. Każdy doświadczony fotograf ma jednak świadomość, że taki sprzęt nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie można w żaden sposób uniknąć. Profesjonalne obiektywy gwarantują dobrą jakość obrazu, nie są to jednak urządzenia uniwersalne. Teleobiektywy służą do uwieczniania dalekich obiektów, są więc wykorzystywane przez fotoreporterów czy fotografów kosmosu. Optyka stałoogniskowa z kolei odznacza się znakomitą jakością zdjęć, ale ze względu na uniemożliwienie natychmiastowej zmiany kadru, wykorzystuje się ją zwykle w warunkach studyjnych.