Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Obiektyw
obiektyw

Na co zwracać uwagę gdy wybieramy obiektyw? Jakie parametry są faktycznie najbardziej istotne i warte rozpatrzenia?

Jak zakupić najlepszy obiektyw? W tym celu musimy pamiętać o kilku wytycznych, dzięki czemu jest szansa, iż nasz zakup będzie bardzo dobry. Jak chcemy zakupić obiektyw o wysokich parametrach optycznych, należy unikać zoomów o dość znacznym zakresie, są to tego rodzaju, jakie pokrywają swoim zakresem dość szeroki kąt i tele. Pamiętajmy, że fizyki oraz optyki nie da się oszukać, im więc większy zakres zapewniony przez zoom, tym większe kompromisy projektowe, na jakie się powinniśmy zdecydować. Mocno polecane są obiektywy stałoogniskowe, np. Sigma 50/1.4, ponieważ zmuszają do bardziej mądrego kadrowania, dość często są też lepsze pod kątem parametrów optycznych.
aparat marki Nikon

Jak począć przygodę z nauką fotografii?

Posiadanie przez nas pasji z pewnością jest czymś poniekąd naturalnym. Człowiek, który wykonuje własne marzenia jest zdecydowanie bardziej zadowolony z życia. W tym miejscu należałoby przyznać, że przedmiotem naszego zainteresowania jest niezwykle wiele aspektów.
Fotograf

Obecnie każdy ma szansę posiadać profesjonalny sprzęt

Jeszcze zupełnie niedawno działo się tak, że zawodowy sprzęt mieli tylko fachowi fotografowie, a normalni ludzie musieli się zachwycić aparatami, które nie proponowały tak fantastycznej jakości ujęć. Na szczęście teraz wszystko się odmienia i możemy liczyć na to, iż każdy ma szansę sobie zakupić wspaniałej jakości aparat fotograficzny, który zezwoli mu na robienie takich ujęć, jakby były robione przez profesjonalistę. To wszystko powoduje, iż obywatele coraz chętniej zrobią fotografie oraz uwieczniają chwile, które są dla nich rzeczywiście niesamowicie istotne.
lustrzanka

Wybór aparatu fotograficznego wiąże się z określeniem właściwej kwoty

Wybór aparatu fotograficznego wiąże się z określeniem sumy jaką planujemy przeznaczyć na nasze cyfrowe cacko. Widełki w kwotach okazują się bardzo szerokie - za powyżej 10 megapikseli i szczególnie dobrej jakości obiektyw stawka elektronicznej lustrzanki będzie oscylować w granicach kilkunastu tysięcy złotych.
aparat fotograficzny

Zdjęcia z podróży

Już za chwilę nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z niecierpliwością na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na wspaniałe fotografie. Wszak nieczęsto leci się na Kubę! Co jednak w sytuacji gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?
Aparat fotograficzny

Czy wykonywanie przyciągających fotografii jest czymś prostym?

Człowiek bez wątpienia jest stworzeniem ogromnie sentymentalnym. Uwielbiamy często utrwalać nasze bardzo relewantne momenty z życia, które w wielu przypadkach miały la nas kluczowe znaczenie. W tym miejscu należałoby zarówno trzeba przyznać, że dzisiejsze bardzo szerokie możliwości techniki bezsprzecznie pozwalają nam na tego rodzaju zabiegi.
aparat marki Nikon

Lustrzanki Nikon

Wspaniały aparat fotograficzny to rzecz, która często okazuje się użyteczny na co dzień. To dzięki niemu uwieczniamy różnorodne wydarzenia i utrwalamy ulotne chwile. Czy najpewniej wybrać tani, ale nie do końca godny zaufania aparat analogowy czy też dobry aparat renomowanej i godnej zaufania firmy Nikon? najbezpieczniej zawsze przed kupnem aparatu przeprowadzić początkową selekcję cech aparatu - trzeba zapoznać się blisko ze sprawami technicznymi odpowiedniego modelu.
Aparat

Kupujemy obiektyw dla początkujących – na co warto zwracać uwagę?

Obiektyw o ważny element każdego aparatu . Jeżeli jego parametry okażą się niewłaściwe, to nawet ekstra matryca nie uratuje zdjęcia. Co trzeba brać pod uwagę poszukując fajnego na początek obiektywu? Jeśli obiektyw jest zły, wówczas podczas wykonywania zdjęć aparatem z dobrą matrycą stracić szereg znaczących informacji. Planując nabycie obiektywu do aparatu fotograficznego trzeba zwrócić uwagę na parametr ogniskowej i do jakiego typu zdjęć się nadaje. W ogniskowej - jak nazwa wskazuje, koncentruje się ognisko układu optycznego względem matrycy.

Wybór sprzętu fotograficznego

W ostatnim czasie fotografia stała się ogromnie popularną dziedziną sztuki. Na przestrzeni wielu lat od wynalezienia fotografii ludzie przywiązali się do zatrzymywania różnych chwil życia na zdjęciach. Wielu ludzi lubi wywoływać fotografie przedstawiające bliskie osoby i przykładowo stawiać je we własnych mieszkaniach. Sprzęt do wykonywania zdjęć, podobnie jak wiele innych akcesoriów, podlega stałej ewolucji. Postęp technologii w aspekcie tego typu urządzeń jest niezwykle dynamiczny.

Chciałabyś wiedzieć który obiektyw jest najpraktyczniejszy

W ostatnich latach ogromnie duży krok poczyniła technologia w dziedzinie fotografii. Optyka nie zmieniła się bardzo przez wiele lat, obiektywy nadal mają swoje możliwości i wady, obiektywów w dalszym ciągu istnieją dziesiątki rodzajów i nie da się stworzyć do profesjonalnych zastosowań uniwersalnego obiektywu, idealnego w dowolnych warunkach, ale wnętrze aparatów, czułość i złożoność matryc, software i możliwości jakiegokolwiek aparatu fotograficznego – tu odbył się trwały postęp, który odepchnął do muzeum pierwsze aparaty cyfrowe, jakie zapisywały jedną fotografię na dysk miękki, zajmowało to ponad minutę, a o milionach pikseli nie było jeszcze mowy. Raczej o tysiącach.
1 2