Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Sztuka
kino

Film to dobra zabawa dla małego i dużego

Sztuka bez wątpienia odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu praktycznie każdego z nas – ponadto śmiało możemy stwierdzić, że miała ona spory wpływ na rozwój dosłownie każdej cywilizacji tego świata. Równocześnie jednak trudno byłoby zaprzeczyć temu, że w przypadku takich jej odmian jak na przykład literatura sporo zależy wyłącznie od naszych upodobań; niektórzy ludzie zwyczajnie nie lubią takich rzeczy i w żaden sposób nie da się tego zmienić. Jednocześnie istnieją takie odmiany sztuki, które są uwielbiane dosłownie przez wszystkich ludzi.

Urządzamy ściany obrazami

Obecnie ludzie bardzo dużo fotografują. Fotografia staje się nie tylko rozpowszechniona, ale wręcz modna. Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularność miały aparaty cyfrowe ze względu na swoje niewielkie rozmiary i mobilność, a przy tym opcję wygodnego podglądu zrobionego zdjęcia. Dawniej zdjęcia się wywoływało i przechowywało w albumach. Aktualnie najpopularniejszą formą jest trzymanie fotografii w postaci cyfrowej, na komputerze lub nośnikach cyfrowych.
Tatuaże

Tatuaże zmywalne - jak zrobić

Wielu ludzi nosi się z zamiarem ozdobienia ciała tatuażem. Ta sztuka ma naturalnie zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na pewno postanowienie trzeba dobrze przeanalizować – tak samo jak znalezienie dobrego miejsca i idealnego obrazka.
farby

Kierunek w sztuce i designie seryjnym

Pomimo, że art deco, jako kierunek w sztuce modyfikowało się w wielu państwach równocześnie, to metropolią jego był Paryż. Uznaje się, że naturalnie w tym miejscu działali pionierscy przedstawiciele nurtu i powstawały niezwykle intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą dziedzinę życia człowieka. Kierunek ten dominował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie fabrycznym, dekoracji wnętrz i modzie.
sitodruk

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma najprawdopodobniej innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Wielu twierdzi, że nie da się jej akuratnie nazwać, ponieważ każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym sporo słuszności, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już może być sztuka.

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Z innej strony dla pozostałych osób konkretny utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie zdefiniować także każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale ma radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, powodować w nasz różne emocje. Wiadomo i tu stajemy przed dylematem, ponieważ tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.