Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Sztuka
sitodruk

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma prawdopodobnie innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas różnymi kolorami, dźwiękami, utworami czy aktami. Niektórzy twierdzą, iż nie da się jej adekwatnie określić, gdyż każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo słuszności, lecz trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Skoro potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Z innej strony dla pozostałych osób konkretny utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką można nazwać również każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy użytkowych, lecz powinien radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, powodować w nasz różne emocje. Wiadomo i tu mamy dylemat bo tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.
Tatuaże

Tatuaże zmywalne - jak zrobić

Wielu ludzi nosi się z zamiarem ozdobienia ciała tatuażem. Ta forma ma siła rzeczy mnóstwo miłośników i wrogów. Zdecydowanie zamiar trzeba dokładnie przemyśleć – podobnie jak dobór tatuażysty i odpowiedniego obrazka.

Urządzamy ściany obrazami

Obecnie ludzie robią bardzo dużo zdjęć. Fotografia jest nie tylko powszechna, ale w sumie modna. Jeszcze kilka lat temu dużą popularność miały aparaty cyfrowe z uwagi na swoje niewielkie wymiary i mobilność, a przy tym opcję dokładnego podglądu zrobionego zdjęcia. W dawniejszych czasach zdjęcia się wywoływało i trzymało w albumach. Obecnie najpopularniejszą metodą jest przechowywanie zdjęć w postaci elektronicznej, na komputerze lub nośnikach cyfrowych.
farby

Kierunek w sztuce i designie seryjnym

Pomimo, że art deco, jako nurt w sztuce kształtowało się w wielu krajach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że naturalnie w tym miejscu funkcjonowali pionierscy wyraziciele nurtu i powstawały w największym stopniu intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco opanowało niemalże każdą sferę życia człowieka. Kierunek ten górował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie seryjnym, ozdób wnętrz i modzie.
kino

Film to dobra zabawa dla małego i dużego

Sztuka na pewno pełni niezwykle istotną rolę w życiu właściwie każdego z nas – dodatkowo śmiało można stwierdzić, że miała ona spory wpływ na rozwój dosłownie każdej cywilizacji na świecie. Z drugiej jednak strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że w przypadku takich jej odmian jak przykładowo literatura sporo zależy jedynie od naszego gustu; niektórzy ludzie po prostu nie lubią takich rzeczy i w żaden sposób nie da się tego zmienić. Jednocześnie istnieją takie odmiany sztuki, które są uwielbiane niemalże przez wszystkich ludzi.