Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe
Sztuka

Urządzamy ściany obrazami

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo dużo fotografują. Fotografia staje się nie tylko rozpowszechniona, ale wręcz modna. Jeszcze jakiś czas temu dużą popularność miały aparaty cyfrowe z uwagi na swoje niewielkie rozmiary i mobilność, a przy tym możliwość wygodnego podglądu zrobionego zdjęcia. W dawniejszych czasach fotografie się wywoływało i umieszczało w albumach. Obecnie najpopularniejszą metodą jest trzymanie zdjęć w postaci elektronicznej, na komputerze lub nośnikach cyfrowych.
sitodruk

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma prawdopodobnie drugiej takiej dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Wielu twierdzi, iż nie da się jej akuratnie nazwać, bo każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym dużo słuszności, lecz powinniśmy podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Skoro potrafimy zachwycić się jakimś utworem, to już może być sztuka.

Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Z drugiej strony dla pozostałych osób ten utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie zdefiniować również każdy ludzki wytwór, który nie jest jednakowoż użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy użytkowych, ale ma radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, powodować w nasz różne emocje. Oczywiście i tu stajemy przed dylematem, bo tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.
Tatuaże

Tatuaże zmywalne - jak zrobić

Dużo ludzi nosi się z zamiarem zdobienia ciała tatuażem. Ta forma ma oczywiście mnóstwo miłośników i przeciwników. Zdecydowanie zamiar trzeba dobrze przemyśleć – podobnie jak znalezienie dobrego miejsca i idealnego obrazka.
farby

Kierunek w sztuce i designie seryjnym

Pomimo, że art deco, jako nurt w sztuce kształtowało się w wielu krajach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że naturalnie w tym miejscu funkcjonowali pionierscy wyraziciele nurtu i powstawały w największym stopniu intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco opanowało niemalże każdą sferę życia człowieka. Kierunek ten górował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie seryjnym, ozdób wnętrz i modzie.
kino

Film to dobra zabawa dla małego i dużego

Sztuka na pewno pełni niezwykle istotną rolę w życiu właściwie każdego z nas – dodatkowo śmiało można stwierdzić, że miała ona spory wpływ na rozwój dosłownie każdej cywilizacji na świecie. Z drugiej jednak strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że w przypadku takich jej odmian jak przykładowo literatura sporo zależy jedynie od naszego gustu; niektórzy ludzie po prostu nie lubią takich rzeczy i w żaden sposób nie da się tego zmienić. Jednocześnie istnieją takie odmiany sztuki, które są uwielbiane niemalże przez wszystkich ludzi.