nauczyciel i uczniowie

Szkoła dzisiaj to znacznie więcej niż plecak i kredki

Czy pamiętasz ten czas, kiedy uczyłeś się w szkole. To nie był zwykły okres, jest oczywiście zapamiętany do końca życia. To była inna szkoła niż dzisiaj. Teraz to są dostępne różne udogodnienia tablety i smartfony, z których korzystają w czasie lekcji, my mieliśmy swoje zajęcia: czekaliśmy na przywóz kredy do szkoły, a później podbieraliśmy ją i rysowaliśmy po całym osiedlu. Pamiętasz? Nasze znaki były na chodnikach, na blokach, aż do pierwszego lepszego deszczu. Pamiętasz?
latawiec

Czy istnieją domowe sposoby na zrobienie latawca?

Każdy z nas niewątpliwie uwielbia przebywać na otwarte przestrzeni, przy świeżym powietrzu. Tego rodzaju aktywność jest przez nas w wielu przypadkach uwielbiana, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to wysokie temperatury na zewnątrz pomagają nam przetrwać nawet najbardziej trudne momenty w naszym życiu. Tymczasem nadzwyczaj często okazuje się zarówno, że w tym czasie lubimy użytkować wszelkiego rodzaju zabawki. Takie przyzwyczajenie bez wątpliwości zostało nam z dzieciństwa, niemniej wprawdzie równie chętnie przekazujemy je naszym dzieciom.
Nóż nawigator

Sprzęt do specjalnych zastosowań

Kto dzisiaj trzyma w mieszkaniu maczety? O ile pomyślisz o bandycie (niedawno w Krakowie było wiele walk z użyciem tej broni), jesteś w błędzie. Maczety są niezbędne w wielu materiach. Ich najpowszechniejszym zastosowaniem są rozmaite prace w ogródku. Maczety są nieodzowne, kiedy trzeba ściąć wysokie rośliny, których nie da się usunąć za pomocą samych rąk. Maczety mogą być również pomocne w czasie chodzenia po dziewiczych lasach, gdzie należy sobie torować drogę kawałkiem ostrego żelastwa.
Trampolina ogrodowa z siatką

Wybór zabawek ogrodowych dla maluchów - w jakim miejscu i co wybrać

Urządzenie ogrodu to ogromne wyzwanie, niemniej współcześnie nie powinno ono sprawić dużych problemów, przede wszystkim ze względu na fakt, że w sklepach dostępny jest bardzo bogaty wybór rzeczywiście przydatnych akcesoriów. Warto zadbać o zabawki ogrodowe dla dzieci, dzięki czemu zachęci się je do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Co w takim przypadku sprawdzi się najlepiej?
budowa domu

Wyjątkowa jakość treści na blogi o budowie domu a opinie czytelników

Każdy początkujący w zakresie budownictwa oraz każdy specjalista w tej dziedzinie nie może narzekać na poziom, który prezentuje dzisiaj blog o budowie domu. Rewelacyjne opcje wpisują się rewelacyjnie w potrzeby czytelników, jacy zauważają postępy razem z każdą kolejną notką.
tatuaż

W którym miejscu można wykonać dobry tatuaż?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na to, że zrobimy sobie tatuaż, to warto poszukać dobrego studia. Niby wszędzie, każde studio zrobi nam tatuaż, ale chcemy mieć przecież super ozdobę ciała, a nie kłopoty. Najważniejsze jest, by w danym studiu tatuażu były przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest to niesamowicie istotne. Warto sprawdzić opinie ludzi w Internecie na temat konkretnego studia i oczywiście lepiej iść do studia, żeby umówić się na wizytę, bo sami wtedy dostrzeżemy jak w takim miejscu wszystko wygląda.
Scrapbooking

Scrapbooking czyli przystrajanie fotografii w ciekawy sposób

Fotografie są niezwykłym zbiorem wspomnień naszych przeżyć. A jeszcze ładnie oprawione zdjęcia, są niczym miód na nasze serca. Techniką, z pomocą której nasze prywatne albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Technika ta sprawi, że patrząc na kartę ze zdjęciem z wakacji zobaczymy nie tylko samą fotografię, ale zasuszony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, miłosny liścik, napisany z myślą o nas tego spotkania... Ponieważ formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale obraz.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Który gatunek muzyki jest przez nas ochoczo słuchany?

Muzyka jako jedna z dziedzin naszego życia bez wątpienia po wielokroć towarzyszy nam podczas różnych przeżyć w trakcie naszego nadzwyczaj trudnego funkcjonowania . Niemniej jednakże jak się okazuje nasze gusta muzyczne w wielu przypadkach są niesłychanie odmienne, dlatego tez trudno jest znaleźć muzykę uniwersalna, która w dużej mierze ogromnie dobra dla każdego.
Łowienie ryb

Pasje poza mieszkaniem jako lekarstwo na wartościowe spędzanie wolnych chwil

W trakcie zimy wielokrotnie zapominamy o trosce o własne zdrowie. Lwią część czasu spędzamy w zamkniętych lokalach- w domu czy w biurze. Wszak jest tak wiele możliwości, aby aktywnie spędzić choćby trochę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może ciężej wyruszyć na przejażdżkę rowerową, głównie ze względu na nieszczególnie zachęcającą temperaturę, ale wybór jest znacznie większy.
Agroturystyka na Kaszubach

Z jakich powodów stadnina koni to miejsce godne zobaczenia?

Jest wiele zainteresowań, metod sprawiania, że życie staje się wspanialsze. I dobrze, bo przecież nudne życie jest jedną z najbardziej istotnych przyczyn wszelkich naszych kłopotów. Czyli jeżeli będziemy wyłącznie pracowali oraz zajmowali się domem, po pewnym czasie niemalże wykorkujemy.
1 2 3 4 5 6 7 8