Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Posiadasz za dużo niezajętego czasu? Więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na brak czasu, jednak paradoksalnie, w momencie gdy mamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy gotowi i czekamy chyba na jakiś bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.


Na początek będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować oglądania telewizji. Zamiast tego, włącz komputer i pooglądaj serial, który chciałeś oglądać, jednak zawsze nie miałeśna niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (dobre seriale), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (serie horrorów) albo serial komediowy.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak myślisz, wcześniejsza strona (https://ksiazkitanie.pl/national-geographic-magazyn) także przedstawia wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej kwestii.

Był jakiś czas temu taki, który chciałeś pooglądać, lecz nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, gdyż właśnie byłeś zabiegany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, żeby to nadrobić.


Masz za dużo czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które zwykle brakuje ci czasu. Mogą to być również te ogólnie rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (wreszcie posprzątasz poddasze lub wyplewisz chwasty), ale także przez to pojęcie można rozumieć domowe naprawy i remonty. Istnieją czasami tego typu małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie dobry moment, żeby zreperować zepsutą półkę czy pomalować zachlapaną ścianę.


W ten wolny czas możesz również odnowić swoje stare kontakty. Na pewno masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś blisko (i nie myślę o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, ale po prostu przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne rzeczy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu jesteś w stanie to teraz naprostować, możesz umówić się z osobą, którą dawno nie widziałeś, by powspominać. Możesz także rzecz jasna odwiedzić kogoś z rodziny, dawno nie widzianego.


A słuchając tych porad możesz też tak normalnie spocząć gdzieś w zacisznym miejscu i zastanowić się: kim jestem, w jakim kierunku idę, gdzie będę za parę lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie mamy czasu na co dzień naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich rzeczy, które mamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć samego siebie.
22-01-05 07:05:08