Czy opłaca się pobierać naukę nieznanych języków obcych?

Po komunie w polskim krajobrazie wiele się zmieniło. Najistotniejsze jednak zmiany zaszły tam, gdzie wcześniej było nieciekawie i pustu: w edukacji. Za komuny były tylko państwowe uniwersytety, na które udawali się nieliczni, podobnie było z nauką języków obcych: wszyscy musieli się uczyć języka rosyjskiego. Dzisiaj na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Powoduje to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że aż na samo brzmienie niektórych słów, staje włos na głowie…
nauka w bibliotece
Chociażby taki język mandżurski. Pomocy naukowych: ćwiczeń i słowników do nauki języka mandżurskiego nie uświadczysz w znanej sieci sklepów, nie kupisz tak łatwo kursu na płytach, jak do niemieckiego czy hiszpańskiego, więc na co taki trud? Zwyczajnie otworzyliśmy się na świat, możemy jeździć wszędzie, więc czerpiemy mocno z tych możliwości.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość wiadomości na opisywany temat, wejdź tutaj, to naprawdę świetne omówienie (http://www.rankingkont.pl/ranking-kont-firmowych/) prezentowanego zagadnienia.

Możemy z również uczyć się innych ciekawych, ale dość rzadko spotykanych języków.


Weźmy taki język mongolski. Brzmi dość znajomo, tak, wiemy, gdzie się znajduje ten kraj, lecz wtajemniczając się w tą mowę poznajemy historię Mongolii, spotykamy jej mieszkańców, to niezwykle intrygująca podróż. Co prawda nauka języka mongolskiego (rozmawiaj po mongolsku) nie jest prosta, brakuje raczej pomocy naukowych: słowników czy podręczników, jednakże jeśli tylko ma się ochotę, oczywiście można dotrzeć do odpowiednich materiałów.


Może zainteresują ciebie także

Jakim sposobem możemy zająć kreatywnie swój czas?

moro
Niewątpliwie należy jakoś zająć własny wolny czas. Bo przecież coś powinniśmy robić fajnego w swoim życiu. Uważam, że strzałem w dziesiątkę są choćby militaria. Sam się przyznam, iż jestem ogromnym fanem militariów - chociaż nie byłem w wojsku, to uważam, że byłbym rewelacyjnym żołnierzem. Cóż, jednakże to tylko marzenia, które raczej nigdy się nie spełnią...


Nie inaczej jest z innymi językami egzotycznymi, na przykład, ciężko o podręczniki i słowniki do nauki języka ormiańskiego czy azerskiego, macedońskiego czy hindu, mandżurskiego czy tajskiego…Łatwiej jest za to z dość trudnym językami, ale jednak europejskimi. Nauka języka norweskiego (nauka norweskiego) czy fińskiego to lepsza dostępność słowników i innych materiałów pomocniczych. Łatwiej też o kursy, szczególnie, że dużo rodaków wyjeżdża do Skandynawii pracować. Warto więc się zastanowić, czy opłaca się bardziej uczyć się języka trudnego, ale dostępnego (materiały, kursy) czy trudnego, ale niedostępnego (ciężko o pomoce naukowe), gdyż od tego wiele zależy.
23-01-11 07:04:03