Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Znajdź grę dla siebie

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, bardzo często pojawiają się gry przeciętne, nie zapadające w pamięć. Zresztą, tak samo jest z muzyką czy z filmami.
Najlepsza gra na rynku
Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy gra Soul Suspect (Murdered). W branży dzieje się coś jednakowoż więcej, poza produkowanie i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Przypomnijmy, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją swobodnie kształtować. Prace nad tego typu grą zainicjowano w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra tworzona jest na platformie Java. To najbardziej istotne, gdyż oznacza to, że odpowiadają za nią zupełnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie aktualnie powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest świeży i niepowtarzalny.

Najważniejszy komunikat brzmi: Minecraft – 50 milionów egzemplarzy sprzedanych! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. W czasie, gdy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, dodatkowo nasunął się jeszcze inny ciekawy wniosek.

Gra dla każdego
, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Teraz, gdy piszę ten artykuł wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Ażeby to pojąć, popatrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Może zainteresują ciebie także

Na przestrzeni ostatnich lat proponowane są gry coraz bardziej nowoczesne

konsola
Gry imitują rzeczywistość. W praktyce gwarantują równocześnie wciągającą fabułę i świetną grafikę. Na przestrzeni ostatnich lat widać wyraźną tendencję wzrostową, oferowane na rynku gry są bowiem coraz bardziej nowoczesne i znajdują rzesze zwolenników. Podstawą, jaką każdy gracz musi posiadać we własnym domu jest rzecz jasna stosowna konsola do gier. Niemniej ich asortyment na rynku jest na tyle zróżnicowany, że można mieć problem z wyborem odpowiedniej propozycji. Jak w takim razie wybierać konsolę?


Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł załączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już obecnie, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft bez wątpienia będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, że tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.
14-07-29 14:03:39