W jaki sposób połączyć historię z fikcyjną akcją? Pograj w gry historyczne

W jaki sposób połączyć historyczną, a najlepiej średniowieczną pasję z godzinami spędzanymi przed komputerem? Jakie propozycje stawia internet fanom kosmosu? Producenci gier średniowiecznych i kosmicznych walczą o każdego gracza.
Gry komputerowe
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na analogicznych wytycznych. W kosmicznych akcjach gracza zadaniem jest zadbanie o przejmowanie przestrzeni kosmicznej i przejęcie kuszących surowców. Ma on swój „bolid” - maszynę, którą ulepsza przez kolejne modyfikacje - zobaczymy to m. in. w Dark Orbit. O ile wyszukamy w sieci gry kosmiczne (oferta na stronie) z celem nastawionym na zdobycie, surowców, a w dalszej kolejności walkę, to niektóre symulatory bazują wyłącznie na walce z wirtualnym wrogiem. Niczym w „Gwiezdnych wojnach” stajemy się dowódcą promu kosmicznego, panem odległych przestrzeni, eksploratorem planet. Realizacja poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec - dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Zabawa w potęgę kosmosu jest do znalezienia w wielu wersjach na komputer: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac
Fani strategii historycznej również mają swój kąt gier w sieci, jak i tych na zwykłego peceta.

Jeśli jesteś zdania, że wiadomości umieszczone w niniejszym artykule są warte Twojej uwagi, kliknij tutaj - ten unikalny serwis (https://dominikkania.pl/) także Cię zafrapuje!

Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis - jest to symulator oparty na autentycznych wydarzeniach i procesach z historii. Do wyboru jest kilkaset państw, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin władamy państwami jako dyktatorzy, dowódcy, kierownicy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! To od nas zależy los i rozwój naszego państwa. Fani antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, mogą wybrać gry z motywami starożytnymi. Sprawdzić się można choćby w grze Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej ziemi. Zarządzając ojczyzną filozofii decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym. Jak w każdej strategii, to od gracza zależy na co – wojsko, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry. Jedno jest pewne - to interesujący sposób na połączenie pasji historycznej i rozrywki z gry.


Może zainteresują ciebie także

Jakim sposobem możemy zająć kreatywnie swój czas?

moro
Niewątpliwie należy jakoś zająć własny wolny czas. Bo przecież coś powinniśmy robić fajnego w swoim życiu. Uważam, że strzałem w dziesiątkę są choćby militaria. Sam się przyznam, iż jestem ogromnym fanem militariów - chociaż nie byłem w wojsku, to uważam, że byłbym rewelacyjnym żołnierzem. Cóż, jednakże to tylko marzenia, które raczej nigdy się nie spełnią...
22-07-05 12:05:04