Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Jeśli hobby przemienia się w zawód, to wtedy poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeżeli zaś hobby przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Jednak rozwój kosztuje, skoro się rozwijamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w swoją zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy perfekcję, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeśli dojdziemy do celu który sobie upatrzyliśmy koszty niestety się nie skończą. Rozwój to ciągłe inwestowanie w siebie. Także pisarz płaci spore koszty własnego rozwoju, mimo, iż wielu w to nie jest w stanie uwierzyć.
sprzęt studyjny
Pisarz to ma klawo, wielutak myśli, nie dość, iż siedzi w swoim mieszkaniu to mało tego, może pisać, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, opłacić domek nad samym brzegiem i tworzyć. Może też schować się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą jednak ci, co tak uważają o tym, iż taka wizja życia przecież kosztuje. Mało który pisarz może sobie pozwolić na takie życie. Tylko niektórzy, szczególnie w naszym kraju. Reszta nie ma tak kolorowo, czekają dopiero na swój czas, lecz do tego czasu zarabiają jak inni – ciężką pracą.


Może zainteresują ciebie także

Program do zarządzania dokumentami

komputery
Obieg dokumentów w firmie spółce to kwestia niebanalna. Od narzucenia systemu i kontroli warto by zaczynać kwestię obiegu danych w administracji całego przedsiębiorstwa. A także, w celu uporządkowania, nie tylko danych papierowych, ale elektroniczny obieg dokumentów, najlepiej zakupić przedsiębiorstwu program do zarządzania dokumentami, np. Workflow.


No to, ktoś powie, jeśli nie ma tak dobrze to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi raczej kupować drogiego sprzętu studyjnego typu blendy (np. ), gitary oraz wzmacniacze. Nie musi wkładać swoich pieniędzy w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie jest zmuszony tak jak
studio
zawodowy fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od zakupu sprzętu studyjnego typu ekran odbijająco-rozpraszający, nie inwestuje w nowe lampy czy w nowe obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub notatnik. Teraz ma laptopa.

Takie myślenie jest błędne, gdyż pisarz, podobnie jak inni profesjonaliści inwestuje w siebie cały czas. Wszak taki człowiek musi jak najwiecej czytać, ciągle czytać, a lektury kosztują. Musi chodzić na szkolenia, dokształcać się, zawierać znajomości z ludźmi z branży, uczęszczać na konferencje, które przeważnie do tanich nie należą. Musi jednakowoż łapać natchnienie, podróżować, chodzić na spektakle i do kina. To przecież wszystko kosztuje. Zgadza się, iż nie potrzebuje kosztownego sprzętu do samego tworzenia. Wystarczy kartka papieru i pióro. Jednak, żeby zapełnić głowę pomysłami jest zmuszony najpierw włożyć pieniądze w samorozwój.
18-06-22 13:43:02