Jak zachęcić się do działania?

Motywacja jest czymś, czego każdy człowiek potrzebuje codziennie. Potrzebujemy motywacji żeby wstać z łóżka bladym świtem, żeby codziennie być przez 8 godzin w pracy (nawet, jeżeli za nią przepadamy)lub by skończyć studia z niezłym co najmniej wynikiem.


Tak samo jest z każdą inną częścią naszej egzystencji. Nawet na imprezę z przyjaciółkami trudno jest wyjść bez czegoś, co by nas do tego motywowało (chociaż w tym przypadku nie jest o to ciężko).

Oczywiście działa to w obie strony: może nas zarówno entuzjazmować, jak i demobilizować do działania, gdyż, przykładowo, czujemy wielką chęć na oglądanie telewizji albo siedzenia przy komputerze. Jasnym jest, że spadek zapału do działania jest rzeczą całkiem naturalną u każdego spośród nas, niezależnie od wieku czy profesji. Zwycięstwem jest nie to, by problem wyeliminować, gdyż to nie jest możliwe, lecz żeby nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tej chwili wielu spośród nas zada pytanie: „Ale w jaki sposób to zrobić?”. Kluczem do okiełznania naszych wad jest odpowiednie nastawienie i mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one za zadanie pomóc nam odnaleźć naszą ścieżkę w życiu oraz podtrzymywać nas, abyśmy z niej nie zboczyli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najistotniejszą czynnością, którą powinniśmy zrobić, jest sprecyzowanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co pragniemy mieć, kim być. Ogromnie istotne jest, żebyśmy konkretnie umieli odpowiedzieć na pytanie Dlaczego robimy to, co robimy? Musimy to precyzyjnie nazwać i przypominać sobie o tym w chwilach niepewności. Ponieważ dobrze jest posiadać wsparcie, należy też kogoś wtajemniczyć w nasze postanowienia. Czymś, co nie pozwala nam wypchnąć poza szereg priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, dlatego też warto każdego dnia poświęcić kilka minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Możemy również otaczać się cytatami osób, które doszły do tego, czego my pragniemy oraz czytać biografie ludzi sukcesu, gdyż to poprawnie wpływa na podejście- skoro ktoś dał radę, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Osoby, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Najczęściej są to osoby bardzo niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, za to w chwili gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub najzwyczajniej w świecie nie ma możliwości osiągnąć celu w bliższym terminie, persony takie tracą zapał i zainteresowanie tematem. W takim przypadku dobrze jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na niewielkie cząstki.

Gdy przekonasz się, że przydatne byłyby uzupełniające informacje na opublikowany temat, to kliknij tu oraz przeczytaj ponadto pozostałe wiadomości (http://produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/).

Dzięki temu efekty będą szybciej zauważane, a my będziemy mieli poczucie, że idziemy do przodu.


To tylko wybrane spośród sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na przyzwoitym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do dużej ilości portali, które pomogą nam opracować swój własny system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym własnym potrzebom.
22-02-21 07:04:03