Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Jak wypracować dobrą kondycję?

Pomimo faktu, że niebawem zima, trzeba pomyśleć o odległych letnich dniach. Znakomitym pomysłem na skojarzenie uciechy z dobrym wpływem na zdrowie, jest wyjeżdżanie na wielogodzinne rowerowe eskapady.
O ile twoja marszruta nie będzie posiadać arcytrudnych, usianych przeszkodami terenów, najtrafniejszym zakupem do takiego przeznaczenia stają się rowery trekkingowe (kupisz na rodzaj dwóch kółek mieszczący się gdzieś pomiędzy mocnym rowerem górskim a szybką kolarzówką do prostych, solidnych szos. Rowery trekkingowe odznaczają się mocną budową, która pozwala na zarazem komfortową jazdę na utwardzonej drodze, jak i w miarę komfortową przejażdżkę po trudnym terenie. Takie pojazdy zawierają praktyczne bagażniki, które służą do zawieszenia pakownych pojemników na bagaż. To kluczowe dla rowerzystów, którzy podejmują wielodniowe trasy. Dobre rowery trekkingowe kupisz za kilka tysięcy złotych. Odkryj produkty producenta Kettler: www.

bieżnia
Śnieg albo ulewa za oknem na pewno odstręcza od wycieczek na dworze. Nie dobrze jest jednak zaniedbywać formy, ponieważ potem latem może okazać się, że łapiemy zadyszkę nawet przy niewielkich odległościach. Pomocą dla naszej kondycji są różnorodnego rodzaju urządzenia do biegania, które pozwalają na przeprowadzenie treningu wydolnościowego w przyjaznym wnętrzu własnego lokum. Ciekawą opcją jest dobry orbitrek ze sklepu To urządzenie, które wydajnie ćwiczy mięśnie kończyn górnych i dolnych równocześnie. Trenujący, będąc na orbiterku, robi kółka kończynami w sposób zbliżony do przejażdżki na rowerze i zarazem ramionami na przemian odpycha i przywodzi kijki, które przypominają w działaniu kijki do nordic walkingu. Tutaj towary Kettler.

Kondycje wspaniale wyrobią też klasyczne bieżnie. Ich wielką zaletą jest to, że ułatwiają idealne odwzorowanie biegu, co oddziałuje wprost na możliwości w zewnętrznym treningu tlenowym. Z badań wiadomo, że osiągnięcia na orbiterku albo rowerze stojącym nie zawsze pokazują prawdziwe wydolność trenującego. Bieżnie to rewelacyjne rozwiązanie w zimne miesiące, gdy każdy boi się grypy bądź pośliźnięcia się na oblodzonej nawierzchni.


Może zainteresują ciebie także

Domowa siłownia - patent na dobrą sylwetkę

Czasami bywa tak, że nie chce nam się ruszać się z domu, by zrobić coś dla kondycji. Nawet kiedy znaleźliśmy siłownię niedaleko, wydaje się to ogromną ekspedycją. Należy spakować sportowy strój, ręcznik, pamiętać o czymś do picia i podobne. Jeżeli jesteśmy w tego typu sytuacji powinniśmy zastanowić się nad zakupem paru sportowych sprzętów do domu. Wówczas będziemy mogli zadbać o formę nie wychodząc z własnego mieszkania.
18-07-12 02:17:02