Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Domowa siłownia - patent na dobrą sylwetkę

Zwykle bywa tak, że nie chce nam się wybyć z domu, by zrobić coś dla kondycji. Nawet kiedy znaleźliśmy siłownię nieopodal, wydaje się to skomplikowaną ekspedycją. Należy spakować odpowiedni strój, ręcznik, pamiętać o napoju izotonicznym i podobne. Jeśli znajdujemy się w tego rodzaju sytuacji dobrze jest zastanowić się nad kupnem kilku sportowych urządzeń do domu. Wtedy będziemy mogli zbudować dobrą kondycję nie wychodząc z własnych czterech kątów.
Należy pomyśleć o maszynach, które pozwalają na rozwój wielu partii mięśni i budują ogólną kondycję. Hantle są przydatne, lecz o wiele lepszym rozwiązaniem będzie na przykład orbitrek. Zobacz sprzęt sportowy Kettler. Pozwala na zbudowanie kondycji, ćwiczy mięśnie nóg, grzbietu i brzucha - jedna maszyna, a tak wiele możliwości. Zbliżony efekt możemy uzyskać na bieżni, choć naturalnie nic nie zastąpi joggingu na świeżym powietrzu. Jeśli jednak mamy ruszać się w domu lub nie ćwiczyć w ogóle, to zdecydowanie lepsze jest to pierwsze rozwiązanie.


Może zainteresują ciebie także

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerkę do sportów ekstremalnych?

Mnóstwo ludzi ma kłopoty ze swoim zdrowiem. Nie gimnastykujemy się, nie uprawiamy żadnych dyscyplin. Ćwiczenia w Sali treningowej lub w klubie fitness przekładamy na jutro, a na basenie nie byliśmy od niepamiętnych czasów. Niekiedy mamy ochotę na jazdę rowerem. Wyciągamy wtedy zakurzony wehikuł z kąta, dokonujemy niezbędnych napraw i cieszymy się nim jedynie przez krótki czas. Ciągle coś nam przeszkadza, aby pojeździć chociażby raz na tydzień. Stroniąc od sportu wyrządzamy sobie dużą szkodę. Ruch pozwala nam trzymać się w doskonałej formie przez wiele lat. Stajemy się również wytrzymalsi na choroby, a nasza sylwetka tylko na tym wygrywa.


Sprzęt sportowy do domu powinniśmy wybrać z uwagą. Po pierwsze, istotna jest wielkość. Kiedy popatrzymy przykładowo na bieżnie uświadomimy sobie, że bywają ogromne, zatem wydzielenie w domu miejsca na tego rodzaju sprzęt może być skomplikowane. Jeżeli odpowiednio poszukamy spokojnie wynajdziemy dużo mniejszych rozmiarów bieżnie mechaniczne. Zapytajmy sprzedawcy w sklepie sportowym, jaki model poleca do domowego użytku. Sprawdź towary marki Kettler: tu.

Można poszukać też maszyn, które da się łatwo rozłożyć, np. rower treningowy wtedy nie będziemy mieć kłopotów z przechowywaniem. To oczywiste, ławka do brzuszków czy orbitrek nie zawsze są dopasowane do wystroju wnętrza w mieszkaniu. Kontrolujmy jednakże solidność łączenia fragmentów. To bardzo ważne, aby w czasie ćwiczeń nic się nie obluzowywało i nie odkręcało. Wtedy możemy bezpiecznie ćwiczyć.

To bardzo istotne, ponieważ wiadomo - nic tak nie zniechęca do ćwiczeń jak kontuzja. Gdy przez przypadek skręcimy nogę, zwichniemy rękę, czy nawet nabijemy sobie bolesnego siniaka spadając z orbitreka, albo (dron dji) uderzając się o ławkę do ćwiczeń, jest prawie pewne, że zarzucimy ćwiczenia. Zwykle dzieje się tak, że osoby, które zrobiły sobie krzywdę nie wracają do aktywności już nigdy. Dlatego tak istotne jest bezpieczeństwo. Naturalnie powinniśmy również uważać na ilość i sposób wykonywania ćwiczeń. Jeśli nie jesteśmy pewni czy robimy to odpowiednio - poradźmy się trenera.
22-05-17 07:10:02