Jak określić sztukę, jak zdefiniować jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma chyba drugiej takiej dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas wieloma kolorami, dźwiękami, utworami czy aktami. Wielu twierdzi, iż nie da się jej akuratnie określić, gdyż każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym sporo słuszności, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Jeśli potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Z innej strony dla innych osób dany utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką można określić też każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy praktycznych, lecz ma cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, powodować w nasz różne emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat bo wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.
Tego typu rzeczy są tworzone, by z jednej strony się do czegoś praktycznego przydawały, a z innej strony, by były jednocześnie unikalne z wyglądu. Gdyż właściwie, jak tak się przyjrzeć różnym przedmiotom, to co prawda dostrzeżemy wiele fajnych przedmiotów, lecz większość jest przeciętna. Sztuka użytkowa więc w jakiś sposób pokonuje ten problem. Prądem w sztuce, jaki zasługuje na uwagę jest styl art deco. Nazywamy tak styl w sztuce, zwłaszcza w malarstwie, architekturze, grafice oraz architekturze wnętrz.

Zobacz, że praktyczna propozycja (http://meblemagnat.pl/materace160x200) posiada użyteczne informacje, okażą się cenne - one Cię bezsprzecznie totalnie wciągną. Kliknij tu!

Największa moda przypada na niego na lata 1919-1939. Art deco powstał jako sprzeciw na secesję, było to bunt przeciwko braku dyscypliny przestrzennej (tak istotnie prezentowało się to w sztuce secesyjnej).


Może zainteresują ciebie także

Tatuaże zmywalne - jak zrobić

Tatuaże
Dużo ludzi ma zamiar zdobienia ciała tatuażem. Ta moda ma siła rzeczy mnóstwo miłośników i przeciwników. Zdecydowanie zamiar trzeba dobrze przemyśleć – identycznie jak znalezienie dobrego miejsca i idealnego obrazka.


art deco
To właśnie art deco rozpoczął tak zwane wzornictwo przemysłowe, jakie sporo ma wspólnego właśnie ze sztuką użytkową (więcej informacji - ). Czyli w cenie było nowoczesne projektowanie, ale z myślą o funkcji przedmiotu na życie człowieka. Szczególnie obrazy art deco są niezwykle cenne, są niezwykłe i oryginalne, zwłaszcza dzisiaj cieszą się wielkim uznaniem. Jest w Polsce kilku artystów, którzy malują w takim stylu i robią to naprawdę fantastycznie. Jednym z takich artystów jest jest Andrzej Romański, niezwykle utalentowany i doświadczony malarz, dla którego art deco, to punkt wyjścia do tworzenia niezapomnianych dzieł.

To istotne, iż istnieje sztuka, jaka nie odpowiada tylko na wątpliwości danego artysty, lecz jednocześnie pozostawia więcej po sobie, stwarza pole dla kreowania przykładowo czegoś więcej – niezapomnianych dzieł, które mają wkład w skali światowej sztuki.
21-09-04 07:05:04