Sprawdzamy czy warto kupić aparat od Sony

Producent aparatów fotograficznych Sony wypuścił ostatnio na rynek kilka zaawansowanych cyfrówek. Pośród flagowych produktów znaleźliśmy 4 unikalne modele: DSC-HX300 z pięćdziesięciokrotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 z matrycą rozdzielczości 18, 2 MP, wodoszczelny DSC-TX30 oraz DSC-HX50 – najmniejszy kompakt z tak dużym zoomem.


logo sony
Rozpocznijmy zestawienie od absolutnej nowości - aparatu Sony DSC-HX300 - udoskonalonej wersji HX200V, który prezentuje się jak standardowa lustrzanka i posiada porównywalny panel obsługi. Profesjonalny megazoom został wyposażony w matrycę 20, 4 MP i mocniejsze podzespoły. Ponadto DSC-HX300 jest masywniejszy od poprzednika i może pochwalić się nowoczesnym systemem stabilizacji obrazów. Dużą zaletą kompaktu są też jego hybrydowe kształty, co sprawia, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i zapewnia komfort pracy.

Drugą pozycję powinien zająć DSC-TX30, czyli nadzwyczaj odporny, choć niepozorny kompakt. Wodoszczelny aparat daje możliwość fotografowania do 5 m. pod wodą, a dzięki twardej obudowie zniesie upadek z wysokości półtora metra i zda egzamin nawet przy ujemnej temperaturze. Nowoczesny Cyber-shot posiada dotykowy ekran, matrycę typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18, 2 MP oraz funkcję stabilizacji obrazu - Super SteadyShot. Poza tym Sony DSC-TX30 daje możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Kolejny jest DSC-HX50, czyli lekki i niewielki aparat kompaktowy, wyposażony w aż 30-krotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, której wartość wynosi 20, 4 MP. To współcześnie prawdopodobnie najmniejsza cyfrówka z tak dużym zoomem, która umożliwia fotografię obiektów z prędkością dziesięciu klatek na sekundę. Aparat Sony DSC-HX50 ma wyświetlacz LCD i przydatną funkcję Wi-Fi. Produkt kierowany jest do fanów modeli kieszonkowych , chcących połączenia rozbudowanych funkcji kompaktu z gustownym wyglądem.


Może zainteresują ciebie także

Profesjonalny fotograf w Jeleniej

aparat fotograficzny
Dzień ślubu, to wyjątkowy moment dla każdej pary. Wymarzony i wyśniony. Poprzedza go wiele przygotowań, godziny dyskusji i przeświadczenie, iż uroczystość będzie długo odtwarzana w pamięci przez biesiadników.

aparat
Ostatni z opisywanych produktów to DSC-WX300, szeroko promowany przez koncern. Cyfrówka z serii WX jest funkcjonalnym aparatem, dostępnym w kilku kolorach. W porównaniu z innymi produktami tej kategorii przedstawia się nadzwyczaj dobrze i przyciąga swoim wyglądem. Prócz matrycy o rozdzielczości 18, 2 megapikseli czy 20-krotnego zoomu, Sony DSC-WX300 posiada efektywny wyświetlacz LCD i Wi-Fi. Z aparatu na pewno będą usatysfakcjonowani amatorzy systemu “point and shoot”, bo w tym wypadkuwytwórca gwarantuje im aż kilkanaście kreatywnych programów.

Premierowe aparaty Sony to pełne wdzięku i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Można je spokojnie polecić amatorom fotografii, którzy aktywnie wykorzystują wolny czas i pragną rejestrować chwile spędzone w gronie przyjaciół lub w trakcie podróży. Którykolwiek z opisywanych modeli spełni swoją rolę i umożliwi na długo cieszyć się dobrą jakością obrazów.
Oprawcowane przez: S.D.
22-11-08 07:01:19