Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Jakie przydatne przedmioty dobrze jest zapakować na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Dobrze jest zatroszczyć się o to, aby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Wyjazdy tego typu organizuje się najczęściej w terenach sprzyjających różnym grom taktycznym. Zwykle są to wyjazdy w góry lub nad jeziora. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.
Mapa i kompas
Z reguły są to obozy w formie zabawy, chociaż biorąc pod uwagę charakter militarny wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się także w tym przypadku liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, spodziewać się powinniśmy już większego wysiłku, porównywalnego z wojskiem.

Może zainteresują ciebie także

Znajdź niezwykły prezent z myślą o osobie, której go podarujesz, a radość nie zniknie jej z twarzy!

Często zdarza się, że ktoś z dużymi chęciami zamierza podjąć się trudnego zadania, którym bez wątpienia jest dobór podarunku na przeróżne okazje, przeważnie zaś urodziny, ale nie umie swojego pomysłu dokończyć w taki sposób, aby odpowiadał on wymogom osoby obdarowywanej. Dlaczego? Na ogół dobieramy upominki wedle własnego gustu i swoich osobistych preferencji czy potrzeb, jakie to różnią się od tego, co chciałaby otrzymać osoba oczekująca upominku.


Obozy tego typu jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mogli uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Być może uda nam się także pojeździć na quadach albo rzucać granatami, oczywiście bezpiecznymi granatami hukowymi.

Ponadto na tego rodzaju obozach mamy do zrealizowania jakiś scenariusz, może ono polegać na przejściu z punktu A do punktu B, gdzie trasa ta została zaplanowana na kilkanaście godzin wraz z torem przeszkód. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Na taki obóz należy na pewno wziąć odpowiednie obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.

Wszelkie przybory takie jak zapałki, kompas czy nóż mogą też być potrzebne. Warto przed wyjazdem dowiedzieć się od organizatorów, jakiego typu sprzęt jest potrzebny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Można również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy szybko dużo rzeczy przydatnych do takiego wyjazdu.
19-11-05 07:10:04