Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Dobrze przemyśl wybór fotografa na ślub

Ślub i wesele muszą przede wszystkim sprawić przyjemność. Oczywiście przygotowania są tak trudne, że zasłaniają tę dobrą i najważniejszą stronę. Jak spokojnie przetrwać przygotowania weselne?

obrączka - wesele

Perfekcyjna sytuacja to taka, jeśli możemy zacząć weselne przygotowania w sporo wcześniej. Rok to odpowiednio dużo, ale w dwa miesiące również można sobie poradzić. Warto zacząć od sporządzenia projektu i odpowiedzieć sobie na kilka niezbędnych pytań.

Jak duże ma być przyjęcie?


To ważna decyzja. Zwykle dobrym rozwiązaniem jest rodzinny obiad dla gości i wyjazd na Wyspy Kanaryjskie w romantyczną podróż. Nasza tradycja ciągle wiąże się z dobrym przyjęciem weselnym, ale niekoniecznie na 200 osób. Najlepiej zrobić zarys listy gości, przemyśleć, czy impreza (może zainteresuje cię bolid formuły F1 - wynajem) ma być głównie rodzinna, czy właśnie młodzieżowa? To pomoże określić wstępne wydatki i zdecydować, czy potrzeba dużej sali.

Kiedy zacząć przygotowania?

Najlepiej nie czekać z rezerwacją sali i kościoła. W przypadku ślubu cywilnego zwykle nie ma możliwości rezerwacji terminu dużo wcześniej, jednak wszystko zależy od zasad urzędu stanu cywilnego w danym mieście – koniecznie należy poznać zasady. Sale najczęściej rezerwuje się dwa lata wcześniej, jednak pilnując odpowiednio terminów, można liczyć na to, że inny termin się zwolni.

ślub
Jeśli już zaklepiemy termin ślubu, bez spięć można przystąpić do poszukiwań kreacji. Jeżeli zamierzamy szyć na wymiar, potrzeba więcej czasu. Można wziąć pod uwagę to, że dobre krawcowe mają grafik wypełniony po brzegi.

Zaproszenia, fotograf, muzyka


Tutaj też najważniejsze jest organizowanie z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie możemy odkładać na koniec – lepiej przygotować je na długo przed datą ślubu. Podobnie należy działać, gdy państwu młodym marzy się profesjonalna fotografia ślubna w Łodzi, wtedy dobrych fotografów wynajmuje się ponad rok wcześniej.

Koniecznie trzeba wybrać pomiędzy DJ’em a zespołem muzycznym. Mimo że przyjęło się, że na weselu muzyka jest zwykle na żywo, przyjęcia dla młodych ludzi dobrze sprawdzają się w towarzystwie dobrego DJ’a.
Na podstawie danych z: kamila-kedziora.com
Oprawcowane przez: S.S.
21-11-17 10:01:04