Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Porady z obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego typu pytanie pojawia się dosyć często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze kompetencje. Na forach internetowych możemy odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w poprawny sposób. Jeżeli tylko poznamy metodę, zrzut wykonamy praktycznie w parę sekund.


Toshiba Satellite T230
Nauka pisania na klawiaturze zajmuje nieco więcej czasu (link). Bardzo szybkie pisanie na klawiaturze jest bardzo istotne w pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest codziennością. Trzeba to wiedzieć, decydując się na ten rodzaj pracy. Pisać biegle na klawiaturze komputera można na 2 sposoby. Można się tego nauczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z narzędzi, które to zdecydowanie ułatwiają. Jednym z nich jest słynny Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w sieci Internet. Wystarczy jedynie go ściągnąć, by korzystać z niego w dowolnej chwili. Taki kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które przyśpieszą nasze pisanie. Dzięki temu podczas używania klawiatury korzystamy z jak największej liczby palców. W tym tkwi tajemnica biegłości pisania.

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? (na tej stronie) Wszelkie informacje na ten temat musimy poszukać w Internecie. To istna kopalnia wszelkiej wiedzy, również na tego typu tematy. W trakcie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest właściwie obraz pulpitu a także jego zrzut. Zrobienie zdjęcia naszego pulpitu składa się z 4 kroków, które są wyjątkowo podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co należy zrobić, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora graficznego Paint. Potem nie pozostaje już nic innego, jak dokonanie zapisu danego pliku. Jedynie na samym początku zrzut może się wydawać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Wchodząc na specjalistyczne fora oraz te, które proponują pomoc przekonamy się, że nie jest to bynajmniej zadaniem przerastającym nasze możliwości. Wystarczy jedynie poznać metodę jak również prawidłowo ją zastosować, by otrzymać to, czego chcemy. To niezmiernie proste. Z całą pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu lub zdjęcie pulpitu.
22-08-03 07:08:04