Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Gry planszowe – spędź czas ze swoim dzieckiem

Posiadasz dzieci? Planujesz świetnie i pożytecznie spędzić czas z najmłodszymi? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie nie wyrabia intelektu młodego człowieka, jak czytanie książek i gry planszowe, każdy pedagog ci to powie. W poniższym artykule doradzę, jakie gry wybrać, żebyś i ty również czerpał zabawę z rozgrywki.
Gra planszowa - Qwirkle
Qwirkle wygląda na łatwą grę, jednak wymusza wiele myślenia. Świetnie sprawdzi się nawet w przypadku najmłodszych potomków, ponieważ zasady są proste do przyswojenia.http://www.strojemikolaja.pl/ stroje mikołajaW pakiecie jest 108 barwnych tabliczek z oznaczeniami i musimy ułożyć z nich kolumny w różnych kombinacjach barwa-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Gra ta wspiera uczenie się kolorów i dopasowywania kształtów, i też usprawnia myślenie rywalizacyjne, bo uczestnicy muszą sobie wzajemnie utrudniać grę.

Dla trochę starszych latorośli rekomenduję wspaniałą grę Carcassonne. W przeciwieństwie od innych gier, nie zawiera ona w zestawie planszy, a jedynie karty, budujące mapę terenu, które trzeba wykładać od razu na stół. Sednem rozgrywki jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań zajętych obszarów. Jak wskazuje nazwa, wszystko tu nawiązuje do francuskiego miasta z wieków średnich. Tytuł ten pozwoli miło spędzić czas nawet 6 uczestnikom i znakomicie poszerzy umiejętność strategicznie, a również wiedzę o średniowieczu. Znaczącą mocną stroną Carcassonne jest jej ciągły rozwój.

Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat (https://www.psychsupport.online/o-mnie) na opisywany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a zapewne Cię one zaciekawią.

Gra planszowa - Cosmic Encounter
W sklepach sprzedawane jest całą masę rozszerzeń, np. „The River”, ” The Princess and the Dragon” i ”Katarzy”

Za to dla miłośników fantastyczno-naukowych klimatów znakomitą zabawą na popołudnie będzie rozgrywka w Cosmic Encounter. Gra powstała trzydzieści pięć lat temu i mimo tego wciąż zachowuje grywalność. W tej grze każdy z graczy wciela się w inny typ obcego, próbując przejąć kontrolę nad uniwersum. Ta gra to fantastyczna pozycja dla nastolatków, wspierająca interakcje interpersonalne, takie jak budowanie umów i aliansów i dążenie do wspólnego dobra. Oczywiście Cosmic Encounter znakomicie rozwija inteligencję, bo czasem kluczowe jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Standardowa edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Może zainteresują ciebie także

instalacja elektryczna należyta dla zasilanych sprzętów

kable
Własności techniczne instalacji elektrycznych w budynkach winny być takie, by gwarantowały niezawodną dostawę energii elektrycznej o parametrach technicznych, charakteryzujących jakość energii właściwych dla zasilanych przyrządów.


Dla najstarszych pociech rekomenduję Czarne historie, pozycję, która dla młodszych jest nieco za przerażająca. Przedstawiam zasady: gra ma w sobie karty z budzącymi lęk historiami, a uczestnicy muszą odgadnąć ich przyczyny opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.
22-06-24 15:03:04