Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Zdjęcia z podróży

Lada moment nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z utęsknieniem na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na doskonałe fotografie. Wszak nieczęsto leci się na Kubę! Co jednak począć gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?
aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nijakich, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko wziąć pod uwagę pewne kwestie. Po pierwsze, fotograf jest ważniejszy niż aparat. Drogie, skomplikowane modele w dłoniach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich potencjał, są równie efektywne jak amatorskie konstrukcje.

Może zainteresują ciebie także

Profesjonalne sesje zdjęciowe dla każdego

zdjęcie
Coraz częściej mamy okazję po wprowadzeniu w wyszukiwarkę frazy, na przykład "fotograf Wrocław" znaleźć oferty profesjonalnych fotografów, a nawet fotografów amatorów zachęcających na sesje fotograficzne. Oferty służą tak udokumentowaniu kluczowej w życiu sytuacji, jak i sesji "bez powodu". Po co bierze się udział w takich działaniach? Do czego będziemy mogli takie zdjęcia zastosować?


Po drugie, postarajmy się o porządne obiektywy, które stanowią podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Na pewno dobrą opinią cieszą się obiektywy marki Sigma. Musimy tylko dobrać je pod kątem rodzaju fotografowanych obiektów oraz zdjęć. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć - sklep z aparatami fotograficznymi. Czytanie nie jest przereklamowane, toteż poznajmy instrukcję aparatu. Jeżeli akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku.

aparat marki Nikon
Gdy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o podstawowych kwestiach. Przed zrobieniem zdjęcia, uwagę naszą powinno zwrócić światło, ponieważ profesjonaliści twierdzą, że światło to obok wiedzy o obrazie, najważniejszy element warsztatu fotografa. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z światła zastanego i sztucznego, starajmy się wystrzegać jaskrawego światła. Niestety, sesja w piękny, słoneczny dzień, w samo południe, nie jest gwarancją dobrych zdjęć. Dobre światło mamy w tak zwanej „złotej godzinie”, czyli godzinę od wschodu i zachodu słońca. Delikatne, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, należy mieć to na uwadze.

Używajmy stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: fotografując krajobraz, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry zamierzonego kadru. Karygodnym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg. A przecież wystarczy kadrować z...głową.
14-07-23 15:44:27