Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Zdjęcia z podróży

Lada moment nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z utęsknieniem na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na doskonałe fotografie. Wszak nieczęsto leci się na Kubę! Co jednak począć gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?
aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nijakich, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko wziąć pod uwagę pewne kwestie. Po pierwsze, fotograf jest ważniejszy niż aparat. Drogie, skomplikowane modele w dłoniach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich potencjał, są równie efektywne jak amatorskie konstrukcje.

Może zainteresują ciebie także

Wybór ślubnego fotografa

Fotografia ślubna
Niełatwo wyobrazić sobie ślub i wesele bez fotografii. Wspólne zdjęcia z tego święta zajmują ważne miejsce już zawsze. Jak dobrze wybrać fachowca, który będzie spełniał wymogi narzeczonych?


Po drugie, postarajmy się o porządne obiektywy, które stanowią podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Na pewno dobrą opinią cieszą się obiektywy marki Sigma. Musimy tylko dobrać je pod kątem rodzaju fotografowanych obiektów oraz zdjęć. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć - sklep z aparatami fotograficznymi. Czytanie nie jest przereklamowane, toteż poznajmy instrukcję aparatu. Jeżeli akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku.

aparat marki Nikon
Gdy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o podstawowych kwestiach. Przed zrobieniem zdjęcia, uwagę naszą powinno zwrócić światło, ponieważ profesjonaliści twierdzą, że światło to obok wiedzy o obrazie, najważniejszy element warsztatu fotografa. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z światła zastanego i sztucznego, starajmy się wystrzegać jaskrawego światła. Niestety, sesja w piękny, słoneczny dzień, w samo południe, nie jest gwarancją dobrych zdjęć. Dobre światło mamy w tak zwanej „złotej godzinie”, czyli godzinę od wschodu i zachodu słońca. Delikatne, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, należy mieć to na uwadze.

Używajmy stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: fotografując krajobraz, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry zamierzonego kadru. Karygodnym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg. A przecież wystarczy kadrować z...głową.
14-07-23 15:44:27