Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Wybór aparatu fotograficznego wiąże się z określeniem właściwej kwoty

Postawienie na lustrzankę cyfrową wiąże się z określeniem sumy jaką chcemy przeznaczyć na swoje cyfrowe cacko. Widełki w cenach okazują się bardzo szerokie - za kilkadziesiąt megapikseli i zwłaszcza dobrej jakości obiektyw stawka elektronicznej lustrzanki będzie oscylować w granicach kilkunastu tysięcy złotych.
lustrzanka
Wspomniane parametry sprzętowe okazują się, w świecie profesjonalnych fotografów – z długimi „lunetami”, a`la peryskop – do oczywistych - wręcz banalnych. Jak się okazuje lustrzanki fotograficzne to nie tylko zamontowywane obiektywy do czarnych sprzętów. Czternaście, a nawet szesnaście mega pikseli pojawi się w obiektywie w kolorowym sprzęcie, który bez przeszkód można regulować palcami (nie w całych dłoniach) robiąc zdjęcie krajobrazowe, z bliskimi czy postaci poruszającej się.


Może zainteresują ciebie także

Wybieramy obiektyw na wakacje

Obiektywy cenionych produkcji, które na naszym rynku zostały wprowadzone już dawno i mogą poszczycić coraz większym uznaniem i popularnością wśród klientów, mogą zaproponować porażająco duży wybór różnych modeli. Dobrej jakości sigma 10-20, dzięki której istnieje szansa wykonania znakomitej jakości fotografii nawet aparatem bezlusterkowym. Fotografowie stawiają na obiektyw sigma 70-200, jaki dostępny jest w niezwykle dobrej cenie w sklepach firmowych na terenie całego kraju.


Jednakże solidne, długaśne obiektywy wiążą się jednocześnie z niemałą wagą. W szczególnie ekskluzywnych ofertach jest to do kilku razy cięższy sprzęt niż w sytuacji normalnego aparatu do robienia zdjeć. Tutaj już diabeł tkwi w szczegółach - dyskusji podlegają takie rzeczy jak odmiana przetwornika, ogniskowa czy opcja nagrywania filmów wysokiej jakości. Dla nieznającego się różnice w wskaźnikach oznaczają kolejne setki złotych, które fotografowie wkładają we własny sprzęt. W ich przypadku chodzi o kolejne – tajemnicze dla amatorskich fotografów – opcje: autofocusy, połączenie z telewizją dobrej
lustrzanka
jakości, wywoływanie zdjęć na miejscu. Rozpatrywany jest też kolejny… obiektyw.


Z dala od pierwszorzędnych wskaźników warto podjąć temat kart pamięci w lustrzankach. W coraz lepszych modelach traktowana jest jako pewnik. Nie raz można zauważyć fotoreportera, a zwłaszcza kamerzystę, który dysponuje kilkoma kartami pamięci? Rozwój techniki montażowej wymusza na producentach kart tworzenie coraz bardziej pojemnych przenośnych dysków pamięci.

Bez konkretnej, nawet zapasowej jeśli potrzeba, karty pamięci (znajdź więcej < kliknij to łącze) , nawet najdroższa lustrzanka cyfrowa świata okaże się nieużytecznym, ewentualnie jednorazowo chwytającym gadżetem. Brak koniecznego dla pomieszczenia dużych plików zdjęć miejsca to tym samym brak opcji zrobienia zdjęcia. Po prostu: nie masz karty pamięci - z twoim cackiem nie poszalejesz.