Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

W życiu jest wiele sytuacji, w których nie mamy pojęcia nie bylibyśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Perspektywa zależy od punktu patrzenia, podobnie jak postrzeganie danej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Spoglądamyna otoczenie różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, inni wszystko widzą w ciemnych barwach. Z czego to wynika? Z różnorodnych doświadczeń, z wychowania, jest zależne od genów? Od wszystkiego razem?
Obiektyw, fotografia
Z całą pewnością nie da się wymienić pojedynczej przyczyny konkretnego spoglądania na świat czy podejścia do życia. Nawet w sytuacji gdy jakąś rzecz ma wpływ na kolejne wypadki, to jedna osoba inaczej zareaguje na dane sytuacje niż druga. Nie da się chyba też wiedzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, ale jednak możliwe. w jaki sposób byśmy sobie dali radę z wielka tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią kogoś z rodziny? Nie można tej reakcji przewidzieć.

Może zainteresują ciebie także

Jak zrobić świetne fotografie z lotu ptaka

Dron z kamerą
Punt widzenia zależy od punktu patrzenia, podobnie jak zrozumienie danej sytuacji zależy od stosunku do niej. Spoglądamyna otoczenie różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, inni wszystko widzą w najgorszym scenariuszu. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z wychowania, jest zależne od genów? Od wszystkiego razem?


zdjęcie
Ci, co natomiast uważają, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej poszliby w druga stronę – ten zaskakujący brzeg, o którym nie myśleli poważnie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten dziwny rozwój sytuacji, gdyby nie te wcześniejsze zapewnienia i oświadczenia. Nie da się tak łatwo popatrzeć na swoje życie z góry, zrobić zdjęcia z powietrza , by zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować umiar i nie rozpowszechniać skrajnych opinii, co do naszego zachowania, ponieważ możemy srogo się zawieść i koniec końców nie być gotowym na inny rozwój wypadków założyliśmy.


Inaczej mówiąc, nawet jeśli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w danej chwili, to istnieje szereg czynników, które ukazują, w jaki sposób potoczyłyby się nasze losy. Wśród najważniejszych z nich musimy wskazać: cechy charakteru, żywiołowość, doświadczenie z podobnymi sytuacjami czy reakcja na zbliżone tragedie (jednak u innej osoby). Najbardziej obiektywnie jednak orzekną na nasz temat nieznani nam ludzie, oczywiście „najłatwiej” nie znaczy najbardziej zgodnie z prawdą, ponieważ ktoś z zewnątrz opiniuje nas jedynie po tym, co dostrzega na zewnątrz, lub co o nas usłyszy, jednakże będą to dywagacje nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii osobników którzy nie rozmawiali nigdy z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niedorzecznych stereotypach sądzą, że w innych krajach mieszkają tylko ludożercy.
18-06-22 13:52:02