Zestawienie aparatów Nikon

Na rynku znów pojawiły się nowe modele w segmencie lustrzanek. Tym razem przyjrzyjmy się ofercie Nikona, rozpoczynając od najdroższego – pełnoklatkowego modelu D800, który od swojej premiery współzawodniczy z EOS 5D Mark III Canona o porównywalnych parametrach użytkowych.


aparat nikon
Czym odróżnia się lustrzanka cyfrowa firmy Nikon? To, co przykuwa największą uwagę to matryca typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 36,3 MP, która wyśmienicie sprawdza się w fotografii studyjnej lub reklamowej, zapewniając klientowi najwyższą jakość zdjęć. Następnym, lecz niewątpliwie jednym z największych walorów tego aparatu jest nowoczesny system redukcji szumów, który sprawdza się nawet przy wysokiej czułości ISO. Zapewniają nas o tym próby wykonane na dwóch aparatach, które wyraźnie obrazują, że w tym obszarze lustrzanka Nikon D800 jest niedościgniona i można nią wykonywać dobre zdjęcia nawet przy kiepskim oświetleniu.
Wisienką na torcie, natomiast, jest 51-punktowy autofocus, pozwalający na kreowanie obrazów z różną ostrością i z unikalną głębią kolorów.

Następny w kolejności aparat cyfrowy Nikon należy do produktów niższej klasy niż poprzednik. Niemniej jednak typ D7100 to całkiem porządna i profesjonalna lustrzanka, którą wyposażono w matrycę CMOS o wysokiej rozdzielczości 24,1 MP oraz nowoczesny autofocus.

Czyżby wpisy stworzone na tej witrynie dystrybutorzy berker ogólnie Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeśli chcesz więcej, to najedź tutaj.

Korpus nie posiada optycznego filtru dolnoprzepustowego, co ma sprzyjać lepszemu wykorzystaniu funkcjonalności matrycy oraz pozwala uzyskać przewidywaną ostrość obrazów, nawet przy ich wysokiej rozdzielczości.

Poza tym elementy zewnętrzne i podzespoły wykonano z najlepszej klasy tworzyw, co sprawia, że aparaty Nikon D7100 są niepodatne na wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz kurzu. Jedną z największych wad aparatu jest słaba praca autofocusa w trybie filmowania, toteż model nie może być używany do kręcenia wzbogaconych o ruch obrazów. Posiada, z kolei, większy zakres czasu nagrywania niż porównywalny sprzęt tej klasy oraz zdublowane zloty SD, umożliwiające użytkownikowi rejestrację dłuższych filmów.

nikon-zdjęć
Ostatni, a zarazem najtańszy z opisywanych aparatów to Nikon D5200, stworzony z myślą o amatorach filmowania. Lustrzanka ma wbudowaną matrycę CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz efektywny procesor EXPEED 3, umożliwiający szybkie przetwarzanie zdjęć. Nikon D5200 może się również pochwalić ruchomych wyświetlaczem LCD i funkcją rejestrowania zdjęć D-Movie w rozdzielczości 1080p. W czasie nagrywania możemy przetestować kilka programów tematycznych, automatycznie regulujących sprzęt do naszych wymagań, jak aktywną funkcję D-Lighting.
Sprawdzonym pomysłem jest również 39-polowy system autofocus, który umożliwia osiągnięcie spodziewanej ostrości obrazów w momencie przełączenia trybu zdjęć na tryb filmowania. Ze względu na rozbudowaną funkcjonalność, Nikon D5200 plasuje się wysoko na liście pośród profesjonalnych aparatów dla laików i choć droższy może stanąć w szranki z aparatami różnych koncernów.

Lustrzanki cyfrowe Nikona utrzymują standard i cieszą się dużym uznaniem wśród fotografujących. Solidnie skonstruowane, wyposażone w nowoczesne funkcje i ciągle niezawodne aparaty to doskonały sprzęt dla profesjonalistów.
Oprawcowane przez: S.S.
22-11-21 07:02:01