Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto prosty tekst, w którym w kilku punktach wyjaśnię, co trzeba zrobić, by założyć spółkę z.o.o.. Zakładanie spółek to proces, który może zająć kilka tygodni, jednak znacząco zmniejszy się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.
Prawo


Na początku trzeba spisać umowę w formie aktu notarialnego. Do tego niezbędna jest naturalnie asysta notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze dane o firmie i zapisujemy zarząd spółki.

Po drugie, musimy zadeklarować kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w KRS, gdzie w czasie do pół roku od zatwierdzenia umowy należy przynieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i kwit przelewu na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się nie zapomnieć także o liście wspólników i ich danych identyfikacyjnych. W następnej kolejności jest czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku firmę można zarejestrować internetowo, lecz wiąże się to z koniecznością dysponowania podpisem elektronicznym.

Zgodnie z tym co powiedziałem za początku, zakładanie spółek z.o.o. powinno znacznie ułatwić wsparcie prawników. Kancelarie prawne (kliknij prawnik w radomiu) potrafią wypełnić formalności w zaledwie parę dni. Dodatkowo pomagają sformułować umowę, co pozwala wystrzec się wielu pomyłek i kłopotów pojawiających się razem z tworzeniem tak istotnego dokumentu. Wykupienie usług kancelarii prawniczych wiąże się z bonusowym wydatkiem, lecz jest to niewiele w porównaniu z zaletami, jakie otrzymamy. Aby znaleźć właściwe biuro, trzeba tylko wystukać w Google np. „radca prawny” lub [adwokat wrocław - łukasz sołtys] „kancelaria prawna" (oczywiście, lokalizację trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam duża liczba linków.
20-09-26 07:19:06