Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Uwiecznij najciekawsze momenty

Chyba nie ma takiej rzeczy czy zjawiska, które jeszcze nie znalazło się w polu zainteresowania fotografów. Wielu z nich przy użyciu zdjęcia potrafi z na pozór pospolitego, zwyczajnego przedmiotu uczynić autentyczne dzieło sztuki. Sama fotografia zresztą co najmniej raz w roku mieści się w polu zainteresowań niemal każdego turysty.
Cały sekret bardzo dobrego zdjęcia pozostaje nie tylko w pomysłowości, kreatywności czy warsztacie realizatora, ale szczególnie w przyzwoitym sprzęcie. W związku z tym przed zdecydowaniem się na kupno, warto przejrzeć fachową literaturę lub chociażby skonsultować się z kimś, kto pomoże nam dopasować oprzyrządowanie do naszych zapotrzebowań i oczekiwań.

Rodzaje obiektywów

Może zainteresują ciebie także

Urządzamy ściany obrazami

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo dużo fotografują. Fotografia staje się nie tylko rozpowszechniona, ale wręcz modna. Jeszcze jakiś czas temu dużą popularność miały aparaty cyfrowe z uwagi na swoje niewielkie rozmiary i mobilność, a przy tym możliwość wygodnego podglądu zrobionego zdjęcia. W dawniejszych czasach fotografie się wywoływało i umieszczało w albumach. Obecnie najpopularniejszą metodą jest trzymanie zdjęć w postaci elektronicznej, na komputerze lub nośnikach cyfrowych.


Nie ulega wątpliwości, że priorytetową częścią składową aparatu fotograficznego jest obiektyw fotograficzny, bo to dzięki niemu możemy dopasowywać i przetwarzać widziany obraz.

Ta nowa treść jest niezwykle ciekawa i jeżeli szukasz więcej wiadomości na prezentowaną tu tematykę, to znajdziesz je tu.

W łatwy sposób jest jednak popełnić błąd i kupić niedobrany obiektyw, który oprócz tego wielokrotnie przewyższy kwotę samego aparatu fotograficznego. Dlatego warto zaopatrzyć się, w chociaż podstawową informację na ich temat.

Zatem, można wyróżnić trzy rodzaje obiektywów. Pierwszy to obiektyw szerokokątny np. sigma, który jest przeznaczony do fotografowania rozległych obszarów, na przykładwidoków, architektury, czy zamkniętych powierzchni. Kolejny to obiektyw typowy z ogniskową około 50 mm, który jest bardziej uniwersalny. Zaś do wykonywania zdjęć z przybliżenia nadają się obiektywy długoogniskowe, w tym teleobiektywy.

Masz chęć na podobną informację na opisywany tu wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij ten link – to użyteczna strona!

Istnieją również dodatkowe typy obiektywów, które mają bardziej sformułowaną funkcję, w tym obiektywy „rybie oko”, które w osobliwy sposób zniekształcają perspektywę, reprodukcyjne, portretowe, kitowe, a też fotogrametryczne, które służą do robienia zdjęć z lotu ptaka.

Koszt obiektywów

Ceny obiektywów zmieniają się w zależności od marki i typu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. To kolejny argument za tym, aby bez pośpiechu przemyśleć ich zakup tak, by mogły służyć przez lata, a nie tylko stały się zabawką podczas jednych, krótkotrwałych wczasów.
Na podstawie danych z: www.sigma-sklep.pl/
19-05-13 07:02:02